Napisane przez  BW
13
Gru
2008

ABC straży miejskiej

Jednogłośną uchwałą nałęczowskich radnych (z 28.11.) od 1 stycznia 2009 r. w strukturze Urzędu Miejskiego pojawi się nowy organ Straż Miejska. - Aktualnie trwają prace przygotowujące uruchomienie straży miejskiej - wyjaśnia wiceburmistrz Artur Rumiński - Zgłaszają się pierwsze osoby zainteresowane złożeniem dokumentów aplikacyjnych, umożliwiających udział w rekrutacji na stanowisko komendanta Straży Miejskiej.

Spodziewamy się, że już od stycznia zatrudnimy komendanta i rozpocznie on wszystkie prace organizacyjne i czynności związane z zatrudnieniem strażników. Komendanta straży powołuje i odwołuje burmistrz, więc na obsadzenie tego stanowiska niekoniecznie będzie organizowany konkurs.

W projekcie przyszłorocznego budżetu na uruchomienie i prowadzenie straży zapisano 148 973zł. To pieniądze m.in. na zagospodarowanie biura, sprzęt biurowy, informatyczny i telefoniczny oraz jego eksploatację. Nałęczowscy strażnicy miejscy będą patrolowali miasto rowerami, na ich zakup gmina planuje wydać 1500zł.

Po uzgodnieniu z mł. insp. Dariuszem Działo - Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie oraz podinsp. Mirosławem Farionem - Komendantem Powiatowym Policji w Puławach burmistrz Nałęczowa uzyskał deklarację "wzmocnienia sił policyjnych finansowanych ze środków własnych" już od stycznia. Kandydaci na strażników miejskich już mogą szykować dokumenty, potrzebne do rekrutacji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już od kwietnia w Nałęczowie będzie można spotkać nowych mundurowych.

(BW)
(0 głosów)