Napisane przez  AB, AK
13
Gru
2008

Trzymaj formę razem z nami!

W Gimnazjum w Piotrowicach 24 października miał miejsce festyn ekologiczny pt. "Trzymaj Formę". W konkurencjach brały udział: Szkoła Podstawowa w Drzewcach, Szkoła Podstawowa w Piotrowicach, klasa I "a" i "b" z Gimnazjum w Piotrowicach.

Festyn prowadziła p. Hanna Adamczyk. W skład jury wchodziły: p. Zofia Krawiec, p. Renata Bednarczyk, p. Małgorzata Nowakowska-Szijka i Monika Strzelec. Po powitaniu gości i przedstawieniu składu drużyn, jury oceniło plakaty klas zatytułowane "Alkohol twój wróg". Następnie uczniowie przeszli do dalszych zmagań w ośmiu konkurencjach: grupowe skoki w dal, strzały na bramkę, rzuty do kosza, siatkówka głowa-ręce, tenis stołowy do kubeczka, rozpoznawanie napojów, konkurs wiedzy "Żywienie człowieka", uzupełnienie piramidy żywienia i zdrowia.
Pomiędzy zmaganiami drużyn każda klasa zaprezentowała swój przerywnik (śpiew, scenka, kabaret, recytacja wiersza i monolog), w tym czasie reprezentacje szkół rozwiązywały testy wiedzy. Festyn ekologiczny "Trzymaj formę" uważamy za udany. Dzięki takim imprezom uczniowie integrują się z rówieśnikami i pokazują innym jak można TRZYMAĆ FORMĘ!

Anna Bester i Agata Kołodziej
(0 głosów)