Napisane przez  red
18
Lis
2007

Będą Termy Pałacowe II

Plany na Euro 2012
Podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta w Nałęczowie (22 listopada) włodarze miast: prezydent Puław Janusz Grobel, burmistrzowie- Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia i Nałęczowa Andrzej Ćwiek, starosta powiatu puławskiego Sławomir Kamiński oraz prezes Zakładu Leczniczego Uzdrowisko Nałeczów Wojciech Gucma i dyr. Andrzej Kozłowski z tegoż przedsiębiorstwa przedstawili dziennikarzom stan przygotowań tych trzech miast do Euro 2012.


W Puławach ma powstać m.in. kompleks sportowy. Jest już projekt na przebudowę i rozbudowę stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Stadion na ponad 4 tys. kibiców ma mieć zadaszone trybuny, bieżnie, baseny. Jest nadzieja, że skorzystają z tego nie tylko mieszkańcy Puław, regionu, ale i piłkarze podczas Mistrzostw Europy 2012. Podobne oczekiwania są w Kazimierzu, który ma już komfortowy hotel, ale trzeba zająć się parkingami i infrastrukturą miasta, powstaje koncepcja amfiteatru w ruinach baszty, nowe szlaki turystyczne.
W Nałęczowie też mnóstwo do zrobienia, jednak już dziś wiadomo, że nie uda się wszystkiego przygotować na tę magiczną datę 2012 roku.
- Na pewno nie zdążymy z obwodnicą Nałęczowa, będzie ona ukończona najwcześniej w 2014-15 roku- informował burmistrz Andrzej Ćwiek.- Chcielibyśmy przygotować stadion nieopodal Term Pałacowych - zbudować szatnie, oświetlić go. Jest wiele planów. Nałęczów może się do tego czasu bardzo rozwinąć. Mamy szansę na pozyskanie dużych pieniędzy w latach 2008-2013 z funduszy unijnych w ramach wdrażanego programu Leader. Obejmuje on zasięgiem gminy, które już współpracują ze sobą w ramach Lokalnej Organizacji Turystycznej "Kraina Lessowych Wąwozów". - W dzisiejszych czasach trzeba promować się wspólnie, całym regionem, a nie samodzielnie w obawie przed konkurencją - tłumaczył dyr. Andrzej Kozłowski.- 12 gmin, w tym miasto Puławy, już to robi w związku z projektem "Turystyka wspólna sprawa". Wspólnie opracowywana jest strategia rozwoju tego regionu turystycznego, co ułatwi i rozwój, i inwestycje . Jednak nie Euro 2012 jest celem, ale maksymalne wykorzystanie okazji, nadarzającej się w związku z organizacją w Polsce tego przedsięwzięcia. - Euro to narzędzie w naszych rękach, dzięki któremu będziemy mogli spełnić swoje marzenia o stadionie, luksusowym hotelu- mówił prezes ZL UN Wojciech Gucma.- Planujemy rozbudować Batorówkę, aby móc gościć reprezentację Mistrzostw Europy w czterogwiazdkowym hotelu. Rozwiniemy przy tym bazę zabiegową, która już dziś robi się za ciasna przy 96-procentowym obłożeniu. Plany są ogromne i wszyscy liczą, że będzie można pokazać to wszystko, co się zrobi, całej Europie.

TERMY PAŁACOWE II
Dyrektor Andrzej Kozłowski:- Koncepcja modernizacji budynku "Batorówki" zakłada powstanie 40 miejsc noclegowych: 8 apartamentów- w tym 2 typu konferencyjnego, 12 pokoi dwuosobowych o podwyższonym standardzie. Powstanie też m.in. sala konferencyjna na 60 osób z zapleczem. Jedno piętro budynku będzie przeznaczone dla ośmiu gabinetów kosmetycznych (CLARINS). Planujemy też zbudowanie z lekkiej konstrukcji zaplecza zabiegowego. Będzie się tam mieścić Vitalny Świat Nałęczowianki, oferujące nowe usługi nowe usługi, wyższy standard i wejście wody "Nałęczowianka" do systemu kuracji biologicznej.
Po tej modernizacji powstanie jeden spójny obiekt, tj. Termy Pałacowe I + Termy Pałacowe II. Termy mają być gotowe przed Euro 2012. ogromne wrażenie. Do następnego festiwalu!

(red)
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: « Z sesji Rady Miasta Z sesji »