Plusy & minusy

W zastępstwie kolegi redakcyjnego - Michała Kowalczyka, niezastąpionego w hojnym obdzielaniu plusami i minusami, postanowiłam porozdawać ich nieco, z dozą obiektywizmu, jak subiektywnie sądzę.

Dział: Inne

Z kuchni babci Frani

Mili Czytelnicy
I w tych miesiącach, podobnie jak już w poprzednich, zaglądamy do książki "Kucharka Litewska", która wydana przeszło sto lat temu przypomina nam obyczaje i przywraca smaki naszych prababek.

Dział: Ogólna

Sybiracy w dziejach Nałęczowa (5)

Czwarty wspólnik Zakładu Leczniczego
W 2007 roku minęło 170 lat od daty jego narodzin. W tradycji Nałęczowa zupełnie jest nieznany. Jedynie samo nazwisko- Sipniewski (pisane również jako Sypniewski) przewija się na kartach dziejów uzdrowiska Nałęczów, jako tego, który był czwartym współtwórcą spółki udziałowej Zakładu Leczniczego "Nałęczów"... Kim zatem był doktor Władysław Sipniewski; jaka była jego droga życiowa?

Dział: Ogólna

Karol Benni

Ludzie Nałęczowa
Doktor Karol Benni urodził się w Tomaszowie Mazowieckim w 1843 roku. Szkołę średnią ukończył w Piotrkowie Trybunalskim, następnie wyjechał do Paryża na studia medyczne. Po ich ukończeniu zamieszkał w Warszawie i pracował w Szpitalu Dzieciątka Jezus jako ordynator. W tym czasie poślubił Ludwikę Szepietowską.

logo gazeta naleczowska

reklama