Napisane przez  BW
05
Cze
2006

Najlepsze - "Nudy z budy"

"Gim-bzik", "Stonoga", "Gimzetka", "Nudy z budy" to niektóre tytuły szkolnych gazetek, któych przedstawiciele uczestniczyli w drugich już WARSZTATACH DZIENNIKARSKICH w Nałęczowie.


   Młodzież redagująca własne szkolne gazetki znów miała okazję szkolić się w dziennikarskim rzemiośle pod okiem fachowców. W kwietniowe przedpopudnie (11.04.br) w świetlicy internatu "Tęcza" przy Zespole Szkół im. Z. Chmielewskiego w warsztatach uczestniczyli uczniowie i ich opiekunowie z 15 szkół z województwa lubelskiego.
   Młodzi dziennikarze poznawali tajniki dziennikarstwa, prasy oraz tworzenia tekstu informacyjnego podczas wykładu rektora Pawła Chromcewicza z Wyższej Szkoły Dziennikarstwa im. M. Wańkowicza w Lublinie.
   Po teorii - praktyka, czyli samodzielne redagowanie - krótkiej informacji - newsa. Z tym zadaniem najlepiej poradziła sobie redakcja wąwolnickiej "Gimzety" (tekst "Wielka Niewiadoma").
   "Szkołorośli" dziennikarze poznali pracę dziennikarza i redaktora od podszewki. W ogniu pytań uczniów stanęła redaktor Agnieszka Dybek z Dziennika Wschodniego.    Organizatorzy warsztatów - opiekun Monika Blicharka-Brzusek oraz redakcja internackiej gazetki - "Puls Internatu" z redaktor naczelną Marleną Fotą za najciekawszą i najbardziej profesjonalną gazetką szkolną uznali "Nudy z budy" ze szkoły w Chodlu.
Gratulujemy młodym dziennikarzom i do kolejnych warsztatów!

B.W.
(0 głosów)