Napisane przez  red
05
Cze
2006

Przedstawiamy drużynę orlików KS Drzewce

Klub Sportowy Drzewce istnieje od 2002 roku. "Ale dopiero od 2005 roku, kiedy wreszcie przeszliśmy całą tę drogę biurokratyczną, jesteśmy stowarzyszeniem." - mówi Krzysztof Głos, wiceprezes - "Zarejestrowani jesteśmy od 14 lipca 2005 przy Starostwie w Puławach."


   Wiceprezes Głos zajmuje się większością spraw organizacyjnych, przy boisku bardziej pracuje prezes, Władysław Pawłocik. Jest równocześnie prezesem OSP Drzewce - siedzibą klubu jest remiza OSP, obie organizacje są bardzo mocno związane, w obu w wiekszości są ci sami ludzie, najbardziej aktywni społecznie mieszkańcy.

"Kiedys grałem w piłkę i interesuje mnie to. " - mówi Krzysztof Głos - "chodzi o to, żebyśmy tworzyli grupę, uczyli wpółpracy, kształtowali charaktery. Ktoś to musi robić."
   W tym roku Stowarzyszenie otrzymało 7 tys. zł. na działalność z budżetu gminy. Umowa z gminą w tej sprawie została podpisana 8 maja. To poważny zastrzyk finansowy, ale i tak przyznane pieniądze pokrywają 1/3 faktycznie ponoszonych przez klub kosztów.
W klubie są kategorie: orlików, juniora (od 16 lat) i seniora.

Orliki
Dzieciaki w wieku 10-11 lat, czyli kategorii orlik, to prawie najmłodsza kategoria w piłce nożnej. Drużyna bazuje na czwartych klasach, chociaż kilku gra i z III - orliki to jedyna kategoria w której są łączone roczniki, starsze grupy wiekowe to juz tylko roczniki pojedyńcze. Drużynę prowadzi Andrzej Nowaczek, trener II klasy pilki nożnej z Wąwolnicy (w przeszłości grał w trzeciej lidze). Treningi trwały przez całą zimę, w szkole w Drzewcach.

Orliki grają w grupie złożonej z czterej drużyn; prócz KS Drzewce są w niej: Wilki Wilkow, Hetman Gołąb, Wisełka Puławy. Drzewce wygrywają w zasadzie z Gołębiem, a to daje III miejsce w grupie.
Niedawno, 13 maja 2006, po raz pierszy Drzewce były gospodarzem meczu (wcześniej, jesienią pogoda nie pozwoliła) na boisku klubowym przy OSP Drzewce.

W tej chwili drużyna składa się z uczniów:

Bąk Hubert - SP Drzewce
Boruch Arkaiusz - SP Drzewce
Figiel Maciej - SP Drzewce
Gos Aleksandra - SP Piotrowice
Luszczyński Szymon - SP Drzewce
Mazurek Hubert - SP Piotrowice
Michalski Mikołaj - SP Piotrowice
oroń Piotr - SP Piotrowice
Pękala Marcin - SP Karmanowice
Pomykalski Mateusz - SP Piotrowice
Szymczyk Sylwia - SP Piotrowice
Węgorowski Jakub - SP Drzewce
Wrótnik Kamil - SP Drzewce
Wójtowicz Michał - SP Drzewce
Zak Anita - SP Drzewce
Wywiórka Justyna - SP Nałęczów
Sygnowska Patrycja - SP Nałęczów

(0 głosów)