Napisane przez  DS
19
Lip
2002

Festyn "Żyj Zdrowo" w Piotrowicach

Na wspaniały pomysł propagowania zdrowego stylu życia, integracji środowiska lokalnego i szkolnego oraz promowania szkoły i osiągnięć uczniów wpadli organizatorzy Szkolnego Festynu "Żyj Zdrowo", czyli Gimnazjum w Piotrowicach.


   Już po raz drugi, przy okazji trwającego w dniach 7-8 czerwca 2001 r. II turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców z udziałem drużyn z województw; mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, odbyła się udana impreza dla uczniów, rodziców i zaproszonych gości z zaprzyjaźnionych szkół.
   Według scenariusza opracowanego przez nauczycielkę biologii p. Mariannę Sygnowską odbyły się konkursy o tematyce zdrowotnej i ekologicznej, pokaz mody przygotowany przez uczniów, spotkanie z pszczelarzem i degustacja miodu, spotkanie z lekarzem pediatrą, mierzenie ciśnienia i ćwiczenia na fantomie w udzielaniu pierwszej pomocy.
   Dzięki włączeniu się wszystkich nauczycieli oraz rodziców i uczniów do przygotowania festynu, przygotowano wystawę plakatu, kawiarenkę (także internetową), inscenizację profilaktyczną "Sąd nad papierosem" i loterię fantową, z której dochód przeznaczono na leczenie dzieci z wadami kręgosłupa. Zajadano się sałatkami i ciastami przygotowanymi na degustację, korzystano z oferty stoisk z pieczywem z piekarni nałęczowskich, z wyrobami nabiałowymi S.M. w Kurowie, popijano wodę mineralną podarowaną przez "Nałęczowiankę" i wytwórnię wód w Drzewcach.
   Obecni na imprezie Przewodnicząca Rady Miejskiej Nałęczowa, Burmistrz Nałęczowa oraz sekretarz Zarządu Okręgu PCK w Puławach p. Zofia Krawczak zgodnie stwierdzili, że taka forma profilaktyki jest atrakcyjna i warto ją popierać.

Dorota Strzyżyńska
(0 głosów)