Napisane przez  MW
19
Lip
2002

Z Zespołu Szkół im. Chmielewskiego

Jest takie miejsce
wśród wąwozów głębokich
między siedmioma wzgórzami rozpięte
gdzie latem słychać
szczęśliwych śmiech dzieci

a zimą śnieg biały
jakby chciał powiedzieć
że to prawie święte
bo tam
niejedna młodość została
na zawsze
niejedno serce urosło w zachwycie
mój Nałęczów
moje życie

"Mój Nałęczów"
   program słowno muzyczny przygotowany przez uczniów w Zespole Szkół był w tym roku po rza drugi zaprezentowany w ramach Nałęczowskiej Wiosny. Widz ma okazję spacerować uliczkami Nałęczowa i wąwozami, potańczyć w kawiarence Pałacowej lub odbyć przejażdżkę łódką w towarzystwie osób znajomych: Prusa, Żeromskiego, Sienkiewicza, Paderewskiego. Program zrealizowała p. Jolanta Madejska wg scenariusza p. Marzeny Wartacz.

Wiersze z szuflady
   W maju zrealizowany został pomysł kierownictwa i wychowawców internatu wydania antologii wierszy młodzieży Zespołu Szkół im. Chmielewskiego w Nałęczowie. Mały zbiorek prób poetyckich zatytułowany został "Pisane do szuflady". Tytuł zbiorku zaczerpnięto z przeglądu twórczości własnej młodzieży, jaki odbywa się każdego roku w internacie w ramach "Tygodnia Alternatywnego".
   Głównym założeniem towarzyszącym tworzeniu tego tomiku była potrzeba ocalenia od zapomnienia szkolnych debiutantów. Najbardziej wartościowe wiersze "wyszły z szuflady", aby opowiedzieć o życiu, miłości i śmierci słowami nastolatków: młodych wrażliwych i spostrzegawczych, którzy w ten sposób podejmują próby oceny otaczającej ich rzeczywistości.

Munster - Nałęczów
   O kontaktach młodzieży Zespołu Szkół z innymi zaprzyjaźnionymi szkołami Gazeta Nałęczowska pisała już wielokrotnie. Nie było jednak wzmianki o współpracy z młodzieżą z zagranicy. Tymczasem taka jest - od lat.
   W maju uczniowie ZS gościli kolegów z Munster. Była okazja by podszlifować język, rozwinąć kontakty towarzyskie, dowiedzieć się czegoś o funkcjonowaniu innych środowisk szkolnych, młodzieżowych, lokalnych.
   Przez cały tydzień trwała wymiana spostrzeżeń, informacji i wspólna zabawa. Nasza młodzież w Munster była w kwietniu.

MW
(0 głosów)