Napisane przez  B.W.
01
Gru
2015

Stypendyści MEN z Nałęczowa

Troje absolwentów Gimnazjum im. E. M. Andriollego w Nałęczowie: Magdalena Pietrzak, Konrad Giełzak i Kacper Sadowski, odebrało (16.10.br.) stypendia z rąk Minister Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe w roku szkolnym 2014/2015. Stypendium Ministra Edukacji Narodowej jest jedną z form wyrażenia uznania dla uczniów uzyskujących wybitne osiągnięcia edukacyjne.

Każdego roku do MEN wpływa około dwóch tysięcy wniosków o przyznanie tego wyróżnienia. Wszystkie - dotyczą uczniów, mogących się pochwalić znakomitymi wynikami w różnorodnych dziedzinach edukacji. Absolwenci naszego gimnazjum znaleźli się w gronie 320 najzdolniejszych uczniów z całej Polski.

Magdalena Pietrzak, Konrad Giełzak i Kacper Sadowski byli laureatami etapu wojewódzkiego Konkursu Chemicznego w roku szkolnym 2014/2015 oraz wielokrotnymi laureatami ogólnopolskich olimpiad i konkursów z chemii i matematyki. Magdalena Pietrzak wspólnie z Adamem Chadymą i Katarzyną Sygnowską została laureatką trzeciego miejsca etapu wojewódzkiego VI Lubelskiego Turnieju Chemicznego organizowanego przez Wydział Chemii UMCS w Lublinie i LSCDN.
Poza tym Magda Pietrzak i Kacper Sadowski reprezentowali nasze gimnazjum w zawodach sportowych zajmując wysokie lokaty. Magda w badmintona, lekkiej atletyce i piłce siatkowej, zaś Kacper - w szachach, piłce siatkowej i nożnej.

Naszym absolwentom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w realizacji swoich pasji naukowych.

Fotogaleria z uroczystości https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/stypendia-ministra-edukacji-narodowej.html

(0 głosów)