Napisane przez  (AG)
20
Lis
2015

Polacy - rodakom

Do 30 listopada br. w ZS nr 2 LO. im. S. Żeromskiego w Nałęczowie trwa zbiórka darów organizowana po raz kolejny w ramach akcji, którą zainicjował lubelski senator Stanisław Gogacz kilkanaście lat temu. Zbierane są: produkty spożywcze o długim okresie przechowywania, książki z polską literaturą piękną, książki dla dzieci oraz przytulanki.

Dary w postaci paczek świątecznych i noworocznych trafią do starszych i młodszych rodaków z Ukrainy i Białorusi. - Co roku wszystko to, co mieszkańcy Lubelszczyzny przynoszą na Królewską 15 w Lublinie, pakowane jest w paczki i trafia do polskich instytucji i stowarzyszeń działających na Ukrainie i Białorusi. One przekazują je tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Również w bieżącym roku jest wielkie oczekiwanie na paczki - informuje senator Stanisław Gogacz. - Są miejscowości, do których paczki od 15 lat docierają i polskim rodzinom tam zamieszkałym byłoby bardzo przykro, gdyby w tym roku miało być inaczej.

Dary można przynosić codziennie do naszej szkoły do 30 listopada br., następnie zostaną one przekazane do głównej siedziby zbiórki w Lublinie. Organizatorzy zachęcają wszystkich do włączenia się w to dzieło i przynoszenia potrzebnych artykułów jak najwcześniej, by wszystkie paczki dotarły do potrzebujących przed świętami.

(0 głosów)