Napisane przez  Marzena Mitura
20
Maj
2014

Niedoskonałe i wystarczające

W poniedziałek, 10 marca 2014 roku, w internacie Zespołu Szkół Nr 2, uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Chłopcy złożyli wszystkim kobietom życzenia i wręczyli wiosenne kwiaty. Wieczorem w świetlicy odbył się Wyjątkowy Wieczór Kobiet.

Zastanawiałyśmy się wspólnie nad tym, co przeszkadza nam cieszyć się z tego, kim jesteśmy i jak pokonać te niekorzystne czynniki. Naszym przewodnikiem była książka Brene Brown „Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy”. Poznałyśmy trzy korzyści, które płynął z akceptacji własnej niedoskonałości i uznania swojej wartości. Są nimi: odwaga, współczucie (łagodne i ciepłe podejście do siebie) i umiejętność tworzenia więzi z innymi. Spotkanie zakończyło ćwiczenie propagowane przez Brene Brown.

Wykonałyśmy zdjęcia, które mają nam przypominać na co dzień o tym, że jesteśmy niedoskonałe i zarazem wystarczająco dobre. Tak, abyśmy umiały akceptować swoją bezbronność, lubiły siebie ze wszystkimi zaletami i wadami i odważnie podejmowały wyzwania, jakie stawia przed nami życie. Każda z nas, na pamiątkę tego wieczoru, otrzymała bransoletkę z wygrawerowaną deklaracją: „I’m imperfect & I’m enough”.

(0 głosów)