Napisane przez  BW
11
Kwi
2008

Uczyć przez zabawę

Od kliku lat klub LKS Cisy Nałęczów szkoli najmłodszych. Poprzez odpowiedni dobór środków, kadry i popularyzację sportu przyczynia się do rozwoju aktywności dzieci w Nałęczowie i okolicach. Jak każdy zdaję sobie sprawę z faktu, iż w przyszłości efektywna gra i dobra organizacja klubu opierać się będą w dużej mierze na wychowankach. Dlatego dzieci już w wieku 8 lat zaczynają uczęszczać na treningi, uczą się podstaw i przede wszystkim techniki gry w piłkę, poznają tajniki fenomenu, jakim jest gra "nogą".

Obecnie od 2 lat chłopcy rywalizują w lidze lubelskiej z innymi klubami z roczników 1995-1997. Podczas trwania rozgrywek, w reguły są to weekendy, panuje miła i rodzinna atmosfera. Kadra młodzików liczy sobie około 16 osób, angażuje się w liczne zawody sportowe. W tym roku zajęła II miejsce w Turnieju o Puchar prezesa klubu Stal, III miejsce w I Turnieju o Puchar prezesa klubu Cisy, III miejsce w Turnieju w Bychawie. Dzieciaki stworzyły zgrany zespół z ogromnymi perspektywami na przyszłość.

Z roku na rok klub działa coraz prężniej, koordynuje wszelkie działania sportowe, współpracuje aktywnie z Lubelskim Związkiem Piłki Nożnej i posiada wykwalifikowaną kadrę szkolącą. Jednak brakuje często środków finansowych na pewne podstawowe inwestycje. Jeśli ktoś byłby zainteresowany jakimkolwiek wparciem klubu, pamiętając o planowanym przedsięwzięciu w Nałęczowie na EURO 2012, to prosimy o kontakt z prezesem klubu, p. Barbarą Olsztą, tel. 607-699-450.
Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci na boisko, abyśmy poszerzali naszą rodzinną drużynę i wspólnie przyczyniali się do wzrostu aktywności w naszym pięknym miasteczku!

Treningi odbywają się z reguły 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek o godz.16.00) na stadionie Cisów, kontakt do trenera: p. Anna Jędrzejewska, tel.507-744-251. (CIS)

Rozmawiała Bogumiła Wartacz
(0 głosów)