Mar
2008

I Turniej Halowy o Puchar Prezesa LKS Cisy

W zdrowym ciele - zdrowy duch
2 lutego br. w hali Zespołu Szkół im. Chmielewskiego w Nałęczowie rozegrany został I Turniej Halowy w Piłce Nożnej chłopców rocznik '95 o Puchar Prezesa LKS Cisy.

W zawodach wzięło 6 drużyn, tj. KKS Sygnał Lublin, BLKS Granit Bychawa, Unia Bełżyce, UOKS Sławin Lublin, MKS Stal Poniatowa oraz gospodarze - LKS Cisy Nałęczów.
O godz. 9 pani prezes Barbara Olszta uroczyście powitała wszystkich uczestników turnieju i kibiców. Meczem otwierającym serię rozgrywek był mecz Cisów ze Sławinem Lublin, którym niestety gospodarz uległ 1:2. Pomimo pierwszej porażki chłopaki z Nałęczowa pokazali ducha walki i wyszli ze swojej grupy na 1 miejscu. W półfinale spotkali się z Sygnałem i tym razem Cisy musiały zanotować kolejną przegraną. Pozostała im walka o 3 miejsce, którą wykorzystali i w pięknym stylu zwyciężyli drużynę Granit Bychawa 8:0.

Po rozegraniu wszystkich meczów, przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych drużyn i zawodników. Pierwszy Puchar za zajęcie 1 miejsca trafił do Stali Poniatowa, która w finale zwyciężyła Sygnał 2:1. Najlepszym zawodnikiem, jednocześnie królem strzelców, został Marcin Michota (LKS Cisy Nałęczów), za najlepszego bramkarza uznano Patryka Wyrostka (MKS "Stal" Poniatowa). Wszystkie puchary, dyplomy oraz nagrody zostały wręczone przez prezesa pana Wojciecha Gucmę, który zapowiedział już kolejny turniej w Nałęczowie za rok. Poza tym w czasie turnieju można było obejrzeć ciekawy pokaz taneczny zespołów z Nałęczowskiego Ośrodka Kultury oraz mecz towarzyski trenerów na "oprawę organizatorską", w tym 3 kobiety. Swoją obecnością zaszczycił nas sam burmistrz Nałęczowa, pan Andrzej Ćwiek, oraz dyrektor marketingu Uzdrowiska Nałęczów, pan Andrzej Kozłowski, którzy wspierają nowe inicjatywy promujące piękne miasteczko.

Pierwszy taki turniej w Nałęczowie odbył się dzięki prezesowi klubu LKS Cisy Nałęczów, panu Wojciechowi Gucmie, a także pomocy ze strony Zespołu Szkół, w szczególności pani dyr. Annie Furtak za udostępnienie obiektu sportowego. Dodatkowo swój wkład miała Piekarnia Zubrzyckich w Nałęczowie, która uraczyła uczestników pysznymi drożdżówkami. Nad sprawną koordynacją imprezy czuwały trener LKS Cisy Nałęczów (kategoria młodzik starszy) - pani Anna Jędrzejewska oraz nauczycielka wf z ZS mgr Joanna Paprocka. Turniej ma już swoich zwolenników i zyskał sympatię wśród wszystkich obecnych na zawodach. Tym razem Nałęczów nie zdobył 1 miejsca, aczkolwiek drużyna Cisów pokazała, że umie kopać piłkę i za rok na pewno trofeum jest w zasięgu rąk jej zawodników.