Napisane przez  red
10
Mar
2008

Plusy & minusy

PLUSY 

+ Plus dla MZGKiM. Pracownicy w zielonych uniformach "plombują" ubytki w asfalcie na gorąco, zajmują się też zielenią - na trawnikach dosypana ziemia, posadzone nowe rośliny. Skrzynki z kwiatkami przywędrowały pod wschodnią bramę - teraz nie tylko mają zdobić, ale i "bronić" terenu przed handlowcami (ten plus dla niektórych będzie minusem, potwierdzając regułę, że jest i druga strona medalu). 

+ Kolejnego plusa przyznaję uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nałęczowie, którzy pod okiem swoich opiekunów tworzą niesamowite ozdoby na każde święta. Wypracowane stroiki, niepowtarzalne kartki świąteczne, kurki, koguciki z siana, miniaturowe drewniane wozy ozdobione świątecznie, cieszą oko i są niebanalną ozdobą świątecznego stołu, biura, wystawy, prezentem. Świadomość, ile kosztowały cierpliwości, uwagi i ile serca włożono w ich wykonanie sprawia, że są szczególne. 

+ Plus dla dyrektor NOK Jadwigi Sawy-Bednarczyk za ciekawe inicjatywy Nałęczowskiego Ośrodka Kultury. To zapewne przedsmak tego, co szykuje się na Nałęczowską Wiosnę Kulturalną. Plus, bo działa Klub Fotograficzny i na zajęciach miłośnicy fotografii pod okiem Marka Bartkowiaka poznają tajniki fotografii i pstrykają niezłe zdjęcia. W NOK od niedawna znów działa kółko teatralne. Podopieczni Katarzyny Kowalskiej już planują, czym nas zaskoczyć podczas Nałęczowskiej Wiosny Kulturalnej. Prosimy o więcej - również dla młodych ludzi w innych miejscowościach w gminie, bo nie każdy może skorzystać z oferty NOK. + Plus dla każdej z życzliwych i miłych, mimo monotonnej pracy i zmęczenia, ekspedientek w sklepach i sklepikach w naszej gminie. Dziękuję, nie tylko zresztą "kobietom za ladą", panom - ekspedientom też. Milej wyjść ze sklepu w dobrym humorze niż zarazić się złością od warczących na klientów. Doceniam wszystkich pozytywnie nastawionych do kupujących o różnym temperamencie. 

+ Jeśli o kupowaniu, sklepach, to wypada pogratulować świetnie rozwijającej się Nałęczowskiej Spółce Handlowej. 18 grudnia otworzyła kolejny Supermarket - w Bełżycach. Widać też, że ruszają prace na zewnątrz nałęczowskiego sklepu, oczekującego na elewację. 

MINUSY 

- Minus dla tych "miłośników kaczek", przez których kaczka z mosiądzu dała nogę (patrz foto na sąsiedniej stronie), a właściwie została po niej tylko łapka. Dobrze płacą za mosiądz na złomie? Czy to tylko akt wandalizmu, bo jest coś nowego do zepsucia. 

- Minus należy się MZGKiM (mimo plusa za inne działania) za stan ławek przy chodniku na Armatniej Górze, przy ul. Paderewskiego. Może gdzieś indziej też są takie ławki, na które nim się usiądzie, trzeba się dobrze zastanowić. Wiadomo deszcz, mróz, słońce robią swoje, ale sezon turystyczny tuż-tuż, a i rdzenni mieszkańcy czasem też mają potrzebę odpocząć na ławeczce. 

- Minus trzeci tegorocznej zimie, która przez cały sezon była niezdecydowana i niekompetentna. Zapomniała o śniegu w ferie, a teraz na odchodne co chwilę zasypuje nas śniegiem. Dokucza dotkliwym zimnem. Bratki, krokusy, nabrzmiałe pąki drzew i krzewów czekają na słońce i ciepło. Pani Zimie już dziękujemy. 

- Minus dla ARiMR opóźniającej się z wypłacaniem unijnych dopłat dla rolników. Już ogłoszony kolejny nabór wniosków (do 15 maja), a pieniądze za ubiegły rok potrzebne na zakup nawozów, nasion na siew, paliwa ciągle w kasie agencji. Cierpliwość topnieje jak marcowy śnieg. 

- Niekończący się minus dla autorów dzikich wysypisk w lasach, laskach i przydrożnych rowach naszego kurortu i jego okolic. Żenujące... Ale mogą się zrehabilitować - wielkie sprzątanie Nałęczowa i Doliny Bystrej 26 kwietnia.

(0 głosów)