Napisane przez  ŁCh
18
Maj
2002

Siatkarze z "Cisów" - Juniorzy już po sezonie

Juniorzy nałęczowskich Cisów uczestniczyli w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski w Suwałkach w dniach 8- 10.03.2002r.
Oprócz drużyny z Nałęczowa w turnieju tym uczestniczyła drużyna MOS WOLA Warszawa (wielokrotni finaliści i medaliści MP Juniorów i Kadetów) AZS Olsztyn (podobne osiągnięcia jak MOS) i gospodarzy SUS Suwałki - MP Młodzików.
   Zespół z Nałęczowa pomimo gry z tak utytułowanymi zespołami nie zmierzał podać się bez walki, sety swoich spotkań na ogół kończył dwoma punktami przewagi dla przeciwnika. Mimo zażartej walki przegrał wszystkie swoje mecze rezultatem 3:0. Jednym z powodów tak słabego wyniku był absencja na turnieju środkowego zespołu z Nałęczowa Emila Żaka, a także choroby podstawowych zawodników cisów Arkadiusza Orlika (kontuzja kolana), Piotra Czernieca (zapalenie oskrzeli), Łukasza Chrościckiego (ból kręgosłupa) oraz Bartosza Furdala (nie wyleczona kontuzja ręki po złamaniu).
   Górę nad ambicją wzięły jednak wspomniane kontuzje i pech w końcówkach setów. "Wstyd że nie potrafiliśmy wygrać żadnego seta, ale nękani kontuzjami i chorobami nie byliśmy w stanie podjąć równej walki. Żałujemy, że tak zakończyliśmy swoją przygodę z juniorską siatkówką, gdyby turniej odbył się dwa tygodnie wcześniej lub później na pewno byłoby dużo lepiej." - powiedział nam Bartosz Furdal.
   Ostatecznie turniej wygrała drużyna AZS Olsztyn drugie miejsce zajął SUS Suwałki, trzecie MOS Wola Warszawa, czwarte Cisy Nałęczów. Pierwsze dwie drużyny awansowały do 1/2 finałów MPJ. W tej chwili wiadomo, że obie drużyny, które uzyskały awans z nałęczowskiej grup zagrają w Finale Mistrzostw Polski Juniorów. W finale, który odbędzie się za dwa tygodnie w Nysie zagra również wojewódzki rywal Cisów - Avia Świdnik.

(Ł. Ch.)

KOŃCOWA TABELA WOJEWÓDZKIEJ LIGI SENIORA
l. Cukrownik Lublin 12 23
2. Avia II Świdnik 12 20
3. Cisy Nałęczów 12 16
4. Orlęta Łuków 12 13


Na zdjęciu drużyna juniorów "Cisów": 1. Emil Żak, 2. Arkadiusz Orlik, 3. Grzegorz Okoniewski, 4. Marek Durak, 5. Bartosz Furdal, 7. Łukasz Chrościcki, 8. Piotr Depta, 9. Tomasz Durak, 11. Maksymilian Piech, 12. Grzegorz Majewski Drugi z lewej trener Tadeusz Grodzki, z prawej kierownik drużyny Tadeusz Chrościcki.
  • 24_cisy

(0 głosów)