Napisane przez  red
18
Maj
2002

"Cisy" Nałęczów "Wawel" Wąwolnica 3:0!

Niedzielny mecz 7. kwietnia na nałęczowskim stadionie zakończył się zwycięstwem "Cisów".

   Przede wszystkim był to mecz "podwyższonego ryzyka" - mówi trener "Cisów", Wojciech Chamerski to zawsze najważniejszy mecz w sezonie. Kibiców z Wąwolnicy jest zwykle więcej niż Nałęczowiaków tak też było i tym razem. Cały cykl przygotowań tygodniowych był prowadzony z myślą o tym właśnie przeciwniku, którego obserwowaliśmy w innych spotkaniach. Trzeba przyznać, że nasi zawodnicy przekroczyli oczekiwania, wykonali założony przed meczem plan w 120 procentach.
   Wiedzieliśmy z obserwacji, że jeżeli do 60-tej, 70-tej minuty postawimy przeciwnikowi twarde warunki, do mecz będzie nasz. - mówi Wojciech Chamerski - Jeszcze do 4S minuty mecz nie był zbyt widowiskowy - typowa, ciężka walka na boisku. Ale już w drugiej połowie, mniej więcej od 60-tej minuty, poziom meczu był wysoki, wskazujący nawet na wyższą ligę. Poziom gry był na pewno zadowalający - i zawodników, i kibiców.
   Tym przełomowym momentem meczu było wejście na boisko zawodnika Kamila Dudka, który wystąpił po raz pierwszy po kontuzji. Wyleczony został "w trybie natychmiastowym" u lekarza reprezentacji Polski dr Machowskiego. Tutaj nie dawano .mu szans, że kiedykolwiek będzie grał w piłkę. To dzięki panu Pawłowskiemu, który pomagał w zorganizowaniu leczenia naszego zawodnika, udało się tę sprawę załatwić.
   Prawie natychmiast, bo już 2 minuty po wejściu Dudek strzelił pierwszą bramkę dla "Cisów". Druga bramka była zasługą pozyskanego niedawno-notabene z "Wawelu" (ale mieszkającego w Drzewcach), Mirosława Żeleźniaka, faulowanego na polu karnym. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego (w 7S minucie) był Sławomir Łucka. Trzecią bramkę dla "Cisów" w 8S minucie meczu strzelił Dariusz Pawłowski, a asystował przy strzale Kamil Dudek.

   Zespół grał w składzie:
   Grajper Janusz - Zasada Kamil, Kukuryk Marek, Słonka Mieczysław, Dariusz Pawłowski, - Bujak Krzysztof (8S' Sak Wojciech), Knap Piotr, Łucka Sławomir, Żeleźniak Mirosław, - Sieczkowski Norbert (46' Walczak Waldemar, Kucharski Radosław (60' Dudek Kamil)
(0 głosów)