Napisane przez  red
19
Wrz
2002

Prawa Gmina

W piątek, 6 września w Domu Kultury odbyło się spotkanie nałęczowskich środowisk prawicowych. W zebraniu wzięła udział większość (choć nie wszystkie) liczące się osoby z nałęczowskiej prawicy. Organizatorzy spotkania zapraszając na nie, kierowali się zasadą, by w spotkaniu wzięły udział wszystkie osoby "funkcyjne" w działających w Nałęczowie strukturach prawej strony sceny politycznej.

   Na spotkaniu zebrani zgodzili się, że tylko wspólny start w wyborach na burmistrza może przynieść sukces. W przeprowadzonych ad hoc prawyborach zebrani wybierali miedzy dwoma osobami; Leszkiem Góralskim (kierownikiem biura maklerskiego w Puławach) i Wacławem Korbeckim (inżynierem rolnikiem). Przedstawiając swoje kandydatury obaj panowie zapowiedzieli rezygnację w przypadku wygranej konkurenta. Stosunkiem głosów 10 do 8 zwyciężył. W.Korbecki. O ile zdążyliśmy się zorientować, za W. Korbeckim głosowały środowiska bliższe Lidze Polskich Rodzin, natomiast za p. Góralskim opowiedziały się osoby bliższe Platformie Obywatelskiej.
   Jeszcze na spotkaniu utworzono komitet wyborczy W. Korbeckiego, który przyjął nazwę "Prawa Gmina". Na czele komitetu stanął Radek Kiejewski.
   Kandydat Komitetu na burmistrza, Wacław Korbecki ma 48 lat, od ponad 20 lat mieszka w Nałęczowie, związany jest z rolnictwem: prowadzi gospodarstwo sadownicze w Czesławicach, przedtem pracował na stanowisku kierowniczym w SKR Nałęczów.
   Natomiast osoby popierające L. Góralskiego wg naszych informacji, najprawdopodobniej powołają własny komitet, wystawiający radnych do gminy. Leszek Góralski skupił wokół siebie grupę młodych, wykształconych osób, a wśród popierająch go są m.in. Bogdan Pecio, Zbigniew Strzyżynski i Wojciech Chamerski.
(0 głosów)