Napisane przez  red
19
Lip
2002

Z Domu Kultury

Maj i czerwiec upływają w naszym mieście pod znakiem Nałęczowskiej Wiosny Kulturalnej. Wśród wielu, wielu imprez jakie odbyły się w ramach NWK Bogusława Gałat, dyrektor Domu Kultury, najmilej wspomina składające się z występów muzycznych i tanecznych programy:


Dzieci Matkom w Dniu Ich Święta

   Odbył się on w niedzielę, 26 maja 2002 r. Po drugiej Majówce Z Panem Prusem, która tegoż dnia dostarczyła atrakcji w kilku miejscach naszego miasta, program Dzieci Matkom rozpoczął się przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury. Całe szczęście, że pogoda pozwoliła na koncerty plenerowe- nie pomieściłabym wszystkich ludzi w sali - dodaje pani dyrektor Gałat - Na estradzie przed NOK wystąpiła najpierw solistka Wiesława Pawłowska, mieszkanka Nałęczowa, która śpiewała utwory o matce, potem były występy grup tańca nowoczesnego - tańczyły: dziecięca grupa baletowa Domu Kultury, i trzy grupy tańca współczesnego - również złożone z młodzieży z NOK, ponadto wystąpiła też lubelska grupa tańca nowoczesnego Emilii Osińskiej.
   Dwa tygodnie później, również w niedzielę, 9 czerwca przed Domem Kultury odbył się program integracyjny pn.

"Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną"

   Na początku zagrała nasza Nałęczowska Orkiestra Dęta, ale większość występów to tego dnia to przedstawienia teatralne. Wystąpił Szkolny Teatrzyk "Chochliki" ze szkoły podstawowej w Czułczycach, dzieci z naszego Domu Kultury - grupa baletowa i grupy tańca współczesnego, które prowadzi pani Emilia Osinska-Marczak, oraz "teatroterapia" przy Teatrze Im. J. Osterwy w Lublinie z przepięknym teatrem ulicznym.
   Imprezie towarzyszył kiermasz. Uczestnicy nałęczowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej i Nałęczowsko- Kazimierskie Stowarzyszenie "Pomoc Dzieciom Niepełnosprawnym" wystawili swoje prace: rękodzieła, rysunki i malarstwo, były też sprzedawane cegiełki. Niepełnosprawni pomagali w prowadzeniu imprezy, zapowiadali...
   Bardzo ładny pokaz karate zaprezentowała prowadzona przez Jacka Abramowicza grupa Karate - Kyokushin z Nałęczowa.
   Wieczorem na estradzie Nałęczowskiego Ośrodka Kultury zagrał zespół muzyczny "Sami", biorący udział w programie Super-Jedynki Opole 2002.
   Każda impreza jest dla mnie ważna, cieszy i raduje nas organizatorów - dodaje pani dyrektor Gałat - zwłaszcza przy tak licznej publiczności jak w roku bieżącym.
  • 25_diva
  • 25_dziecip1b
  • 25_dziecipro
  • 25_niedo
(0 głosów)