Napisane przez  red
19
Lip
2009

Balony 2009

IV. Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów

Tegoroczne zawody udały się, pogoda dopisała, załogi balonowe również. Startowało 12 ekip w tym jedna z Litwy (załoga miała mały incydent z ogniem, który uszkodził fragment czaszy balonu, ale mimo to szybowali w przestworzach). Zaciekawienie wzbudzały też dwa balony ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich z logo Al Jazeery i wizerunkiem Muammara al Kaddafego.

Po rozegranych dziesięciu konkurencjach konkursowych przyszedł czas na uroczystą dekorację zwycięzców w Wojciechowie. W klasyfkacji generalnej pierwsze miejsce zajęła załoga Aeroklubu Warszawskiego /Metalexport SP-BYS/ z pilotem Krzysztofem Kosobudzkim, drugie miejsce zajęła Beata Choma - Aeroklub Poznański, a na trzecim miejscu uplasowała się załoga gospodarzy - Uzdrowiska Nałęczów - Adam Tarkowski i Wiesław Pardyka - z Aeroklubu Lubelskiego/SPA Nałęczów SP- BCB/. Puchar serwisu otoWakacje.pl zdobyła Ewa Prawicka - z Akwawitu Leszno - SP- BVS.

Gratulacje dla organizatorów i zwycięzców. Do kolejnych spektakularnych zawodów. Zaś wszystkich, którzy uwiecznili tegoroczne zmagania baloniarzy zapraszamy do konkursu fotografcznego Balony 2009.

(RED)
(0 głosów)