Balony 2009

IV. Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów

Tegoroczne zawody udały się, pogoda dopisała, załogi balonowe również. Startowało 12 ekip w tym jedna z Litwy (załoga miała mały incydent z ogniem, który uszkodził fragment czaszy balonu, ale mimo to szybowali w przestworzach). Zaciekawienie wzbudzały też dwa balony ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich z logo Al Jazeery i wizerunkiem Muammara al Kaddafego.

Wyprawa Bankowego Towarzystwa Rowerowego na Litwę

3-11 LIPCA 2009R.

Piątek, 3 lipca 2009

Wyjazd 7.00 rano. Na miejsce dojechaliśmy ok. godziny 20.00 Zakwaterowani byliśmy w drewnianych domkach kempingowych 3 km od Troków nad pięknym jeziorem.

Dział: Sport

Wspominając 66.Tour de Pologne

Nałęczowski akcent 66.Tour de Pologne, to wręczenie ubiegłorocznych pucharów za IV. etap 65.TdP, które po strajku kolarzy w Lublinie trafły na... licytację i zostały wylicytowane przez Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów S.A. W tym roku tuż przed startem jeden trafł w ręce dyrektora generalnego TdP Czesława Langa, zaś drugi puchar do Allana Davisa, któremu Lubelszczyzna zawdzięcza niebywałą reklamę.

Ocalić od zapomnienia

Ludzie tak szybko odchodzą. We wrześniu mija 13 lat od śmierci malarki Janiny Zielińskiej, której doczesne szczątki spoczęły na miejscowym cmentarzu parafalnym. Czas, przez te wszystkie lata, zacierał jedyny ślad faktu tej śmierci, małą czarną tabliczkę, którą pewnego dnia unicestwił.

logo gazeta naleczowska

reklama