Napisane przez  red
13
Gru
2008

"Jesteśmy" i pomagamy

Panie działające w nałęczowskim Stowarzyszeniu Samopomocy "Jesteśmy" w mijającym roku przeprowadziły osiem akcji wydawania żywności z Banku Żywności, ostatnią 13 grudnia. Każda akcja obejmowała rodziny najuboższe i potrzebujące z terenu gminy Nałęczów. 300 rodzin zgłoszonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymuje produkty spożywcze w ramach programu charytatywnego. Jednak lista zapełnia się kolejnymi chętnymi, którzy zgłaszają się po pomoc.- W minionych latach trafiała do blisko 1500 rodzin teraz do ok. 700 - informuje Urszula Giełzak, która wraz koleżankami zajmowała się wydawaniem darów - Na każdą osobę rodzinie przypada 2 litry mleka, 2 kg makaronu, 1 kostka żółtego sera. Czasem rozdajemy jeszcze cukier , w zależności od tego co nam przywiozą z Banku Żywności.

Wiele Rodzin cieszy się tym wsparciem i są wdzięczni za te pomoc. Niektórzy czasem narzekają, że jedni dostają więcej albo coś lepszego. Jeszcze innym mimo trudnej sytuacji losowej honor nie pozwala, by prosić o pomoc.
- Na naszą działalność dostaliśmy dotacje na zadania zlecone z Urzędu Miasta, musimy bowiem opłacić transport i magazynowanie żywności oraz odprowadzić do Banku Żywności 3 zł od osoby, która dostała wsparcie.
Ostatnio punkt wydawania żywności był zlokalizowany w Internacie przy ZS im. Chmielewskiego, w pomieszczeniach, gdzie od stycznia ma działać redakcja "Gazety Nałęczowskiej".
Popieramy społeczników.

(RED)
(0 głosów)