Napisane przez  BW
14
Lis
2006

Wstępniak, czyli dzieje się...

Drodzy Czytelnicy,
z potrzeby chwili powstał ten numer specjalny "Gazety Nałęczowskiej" - Wybory Samorządowe 2006. Nie jesteśmy obojętni na to, co dzieje się w naszej społeczności lokalnej. W tym miesiącu może, aż nadto polityki, ale taki gorący czas.


   Półmetek listopadowej kampanii za nami. Znamy już nazwiska 15 ludzi, którym powierzamy nasze sprawy w nowej Radzie Miejskiej. Znamy, zaskakujące niektórych, wyniki I tury wyborów na burmistrza Nałęczowa. Doszło już do pierwszej w historii nałęczowskiej samorządności debaty. Zobaczyliśmy,wysłuchaliśmy naszych kandydatów. Rozważamy ich słowa, czyny, oceniamy kandydatów na naszego "mistrza grodu". Mamy wybór. Nie przegapmy tego. Myślę, że ta konfrontacja ułatwi nam ten poważny wybór.

   Staramy się obiektywnie, ale i subiektywnie w niezastąpionych "Plusach i minusach" pokazać Państwu kampanię wyborczą, relacjonujemy, komentujemy jej przebieg. Ostateczny pojedynek już 26 listopada. Nasz rysownik Piotr Kanarek postarał się uwiecznić ten ważny w dziejach naszej samorządności moment.
   Znudzonym polityką polecamy wywiad z wielkim sportowcem Czesławem Langem, który będzie chciał zaszczepić w nas miłość do jazdy rowerem (trening czas zacząć - maraton w maju).
   Przypomnimy też ważne momenty z życia najmłodszych mieszkańców Nałęczowa, (chętnie odwiedzilibyśmy też pierwszaki z pozostałych szkół w naszej gminie), przedstawiamy też poglądy młodych ludzi - licealistów na temat patriotyzmu, niektóre nie napawają optymizmem, ale może nam dorosłym dadzą do myślenia.

   Zapraszamy do organizowanej od lat przez Polskie Radio Lublin akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, w której tak naprawdę pomagamy dzieciom potrzebującym z terenu miasta i gminy Nałęczów. To piękna idea, która otworzyła serca ludzi nie tylko na Lubelszczyźnie, ale już w całej Polsce. Nie jest to zbiórka pieniędzy, nie. Ważne są dary rzeczowe: zabawki, słodycze, produktu spożywcze takie, z których ucieszą się dzieci, ich rodzice. Dzieci pragną tej radości najbardziej, zwłaszcza w ten nadchodzący, magiczny czas zbliżających się mikołajków i świąt.
Nie zapomnijmy o tym w listopadowej zawierusze wyborczej.
Zapraszam do lektury "Gazety Nałęczowskiej"

redaktor naczelna
Bogumiła Wartacz
(0 głosów)