Napisane przez  J. Stępień, B. Wartacz
08
Lut
2014

W odpowiedzi na artykuł pana Wilka

Nałęczów nie jest własnością ani Pana Wilka, ani Burmistrza, ani Rady. Jest uzdrowiskiem o znaczeniu istotnym dla każdego Polaka. Każdy więc może, wbrew temu, co napisał pan Wilk, zabierać głos na temat jego przyszłości. A więc również ja mieszkający tu od dwudziestu lat, mam prawo do publicznego wyrażenia swojego niepokoju stanem Nałęczowa.


Otóż Nałęczów jeszcze do niedawna był zielonym, zadrzewionym kurortem kultywującym dawne tradycje. To stanowiło o jego swoistości.
Nie tylko ja, ale i wiele innych osób jest zaniepokojonych wycinaniem starych drzew, które były na trwałe wpisane w krajobraz Nałęczowa oraz zapowiedzią wycinania kolejnych. Rewitalizacja, której pan Wilk jest piewcą, nie powinna polegać na niszczeniu zieleni i betonowaniu lecz pielęgnowaniu niepowtarzalnego nastroju tego uzdrowiska. W przeciwnym razie, w niedługim czasie Nałęczów stanie się pospolitym miasteczkiem, jakich jest wiele w naszym kraju. A brak energicznych działań na rzecz budowy obwodnicy może pozbawić Nałęczów statusu uzdrowiska.

Z poważaniem
Jan Stępień, Nałęczów, 30 grudnia 2013r.

Szanowny Panie Janie,
dziękuję za list. Ma Pan rację - każdy ma prawo do wyrażania własnego zdania na dowolny temat.
Moim zdaniem sztuką jest umieć wyjść poza własne „ego” i mimo różnicy zdań próbować obiektywnie ocenić to, co dobrego na rzecz mieszkańców, miasta robią wszyscy ci, którzy nie budzą naszej sympatii.

Bogumiła Wartacz

(0 głosów)