Napisane przez  BW
19
Lis
2009

Wstępniak, czyli po pożywka nałęczowskiego forum

Jesienną nostalgię skutecznie rozpraszają wszelkie newsy, plotki. Co dzień coś zaskakuje, zadziwia, denerwuje... Dopiero co emocjonowaliśmy się losem marketu w Bochotnicy, by za parę dni zajmować się tematem Term Płacowych, na które nie ma na razie dotacji z funduszy unijnych.

Potem o pomyśle przyłączenia się do gminy Nałęczów miejscowości z terenu sąsiedniej gminy Markuszów, w której bardzo źle się dzieje... Na forach internetowych zawrzało, ale bardziej w rozmowach poza siecią, w realu... To takie ludzkie obserwować i komentować, przeżywać, to co dzieje się wokół nas. Jednak co człowiek, to pogląd, opinia i ocena... Bardzo się różnimy. Jedni pokornie poddają się wszelkim nakazom, zakazom, obowiązkom, inni niepokorni podważają ich zasadność i celowość... Ostatni znamienny przykład z fotoradarem czy "spowalniaczami".

Można mieć swoje zdanie, ale nieustannie jesteśmy manipulowani. Słyszymy, czytamy różne "prawdy" i wyrabiamy sobie mniej lub bardziej własne zdanie. Swego czasu na forum ogólnopolskim trwała dyskusja, czy zdrowsze jest jedzenia masła, czy margaryny. Teraz od czasu coraz częstszych z epidemii grypy, a to ptasiej, a to świńskiej, a to zwyczajnej sezonowej stajemy przed dylematem równym klasycznemu już pytaniu Hamleta: "szczepić się, czy nie szczepić"?

Kończę ten wątek medyczny i życzę Wszystkim nam zdrowia, bo tyle rzeczy w planach...
Do końca listopada można głosować na ZL "UN" w kategorii "dzieło" 20 lecia RP (szczegóły www.20latrp.pl/pleb_lubelskie.html). Również jeszcze do końca listopada można wziąć udział w naszym interdyscyplinarnym konkursie "Nasi Najmilsi".
Natomiast do końca roku trwa 17 edycja ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę i zbiórka darów rzeczowych. Mało tego trwają przygotowania, by po raz pierwszy stworzyć w Nałęczowie sztab akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zorganizować w NOK ciekawą imprezę. Będzie się działo!

W bieżącym numerze "GN" zapis tego, czym żyliśmy do tej pory. Jubileusze, spotkania, wystawy, obrady... Jednak nie sposób wszystkiego pomieścić. Za nami 65- lecie LO im. Żeromskiego, które miało niezapomnianą oprawą artystyczną i dostarczyło wielu refleksji i wzruszeń nie tylko Żeromszczakom. Za nami listopadowa zaduma nad grobami najbliższych, 91 rocznica Odzyskania Niepodległości w strugach deszczu. A jeszcze był nieoczekiwany atak zimy, który pomieszał szyki nie tylko piłkarzom IV ligi. Ucierpiało wiele drzew w tym młoda katalpa przy ul. 1 Maja... Można tak wyliczać, co jeszcze było na tapecie...

Dziękuję za listy do redakcji, wszelkie uwagi oraz wsparcie finansowe sponsorów i reklamodawców i proszę o jeszcze...
Zapraszam do lektury

redaktor naczelna
Bogumiła Wartacz
(0 głosów)