Napisane przez  red
22
Kwi
2004

Z Zakładu Leczniczego Uzdrowisko Nałęczów

Pracownicy sprzedają akcje
   W momencie prywatyzacji Zakładu Leczniczego Uzdrowisko Nałęczów uprawnieni byli i obecni pracownicy otrzymali do swych rąk przynależną pulę akcji. Od 12 stycznia rozpoczął się wykup należących do nich akcji, gdyż od tego dnia pracownicy mogli oferować je do sprzedaży.
Natomiast od 22 marca mogą zawierać umowy sprzedaży akcji. Inwestor prowadzi skup akcji za pośrednictwem Domu Maklerskiego Banku Handlowego w Warszawie - który zorganizował tygodniową sesję wyjazdową. Maklerzy DM Banku Handlowego otwierają rachunki, pomagają zawierać umowy, a po zamknięciu sesji wyjazdowej będą przelewać pieniądze na konta sprzedających akcje. Już teraz wiadomo, że na 652 osoby posiadające akcje na piśmie zamiar ich sprzedaży zgłosiło ponad 550 osób. W następnym numerze poinformujemy dokładnie o efektach skupu akcji.

Cudzoziemcy przyjadą na leczenie?
   Już w maju, kiedy Polska dołączy do krajów UE, do polskich uzdrowisk będą mogli przyjeżdżać na kuracje obywatele Niemiec, Francji czy Holandii, zatem umowy z zachodnimi ubezpieczycielami na leczenie mieszkańców krajów Unii Europejskiej chce podpisać Uzdrowisko Nałęczów.
   Należy ono do unikalnych w Polsce ośrodków specjalizujących się w rehabilitacji pacjentów z chorobami układu krążenia. Po zdrowie i odzyskanie formy przyjeżdżają tu chorzy po operacjach serca (także po przeszczepach), po zawałach, z chorobą wieńcową i nadciśnieniem. Czeka na nich 600 miejsc sanatoryjnych i w szpitalu uzdrowiskowym. Kuracjusze mogą korzystać z pełnej rehabilitacji, nowoczesnej bazy diagnostycznej i opieki lekarzy specjalistów.
   Odkąd firma East Spring International w 2002 roku stała się właścicielem 85 proc. akcji uzdrowiska, ośrodek przeżywa dynamiczny rozwój, który przekształca Nałęczów w najnowocześniejsze w kraju centrum turystyki zdrowotnej. Obecne działania to dopiero wstępny etap przygotowań do złożenia oferty zachodnim firmom ubezpieczeniowym. O tym, czy Nałęczów stanie się unijnym uzdrowiskiem, przekonamy się niebawem.
(0 głosów)