Dział: Inne

Nadchodzi gorący czerwiec

Prawie rok temu - w czerwcu odbyło się bardzo ważne dla Polski głosowanie - referendum akcesyjne. Z winy reguł prawnych jakie zaproponował sejm, część środowisk politycznych nie mogła wziąć w nim udziału w sposób pełnoprawny. W tej sytuacji znalazła się Unia Polityki Realnej. Natrętna prounijna propaganda doprowadziła do wyniku złego dla Polski, który już dziś zaczyna być korygowany przez rzeczywistość. Ilość przeciwników i zwolenników przyłączenia Polski do Unii Europejskiej jest już podobna.
Dział: Inne

Spotkanie konserwatystów

24 marca br. o g. 18.00 w "Madejowej Chacie" odbyło się spotkanie członków i sympatyków Unii Polityki Realnej. Wzięli w nim udział m. in. Z. Bagiński - przew. Rady Sygnatariuszy UPR, Paweł Nakonieczny z Puław - przew. rady powiatu, Piotr Jankowski z Rogalowa - członek CKR UPR i Radosław Kisielewski - pełnomocnik UPR w Nałęczowie.
Dział: Ogólna

Wspomnienia Czesława Sołdka ps. "Biały" (3)

cz. 3: Napad rabusiów na dom
   Było to w drugiej połowie czerwca 1943 roku. Wykonałem właśnie zadanie dostarczenia do "Skiby" tajnych papierów. Był już późny wieczór, gdy dotarłem do domu. Bardzo się zdziwiłem gdy w mieszkaniu zastałem istne pobojowisko: porozrzucane ubrania, podarta pościel, potłuczone naczynia. Cała zawartość szaf i kredensów leżała na podłodze. Nie mogłem też znaleźć nigdzie moich rodziców. Przez myśl przeszło mi, że leżą gdzieś zabici.

logo gazeta naleczowska

reklama