Napisane przez  BW
21
Wrz
2003

"Czar Nałęczowa niech trwa"

Nałęczowski Ośrodek Kultury w sezonie wiosenno - letnim przygotował szereg imprez kulturalnych o urozmaiconym poziomie i charakterze. Dzięki finansowemu wsparciu sponsorów tych imprez udało się zaspokoić chyba najwybredniejsze gusta i guściki mieszkańców Nałęczowa oraz kuracjuszy.

   Mogliśmy podziwiać na estradzie NOK m.in.: gwiazdę pokolenia średniego - Irenę Jarocką, idoli młodzieży - Braci Cugowskich, oglądać wielokrotnie popisy naszych nałęczowskich grup tanecznych, słuchać młodych laureatów "Nałęczowskich Słowików", oglądać różnorodność kulturową zespołów folklorystycznych z kilku kontynentów. Zaś na koniec sezonu, jakby w efektownym finale, mogliśmy słuchać utworów muzyki sakralnej i operowej w znakomitym wykonaniu. I Festiwal Wokalny "Belcanto" to rewelacja sezonu, która wzbudziła ogromne zainteresowanie i aplauz zarówno u koneserów, jak i mniej wyrobionych słuchaczy muzyki klasycznej.
   Czy zapoczątkowane w tym roku imprezy będą kontynuowane? Czy "Nałęczowski Słowik" stanie się konkursem wokalnym na wysokim poziomie dla utalentowanej młodzieży i dzieci? Czy arie operowe przy towarzyszeniu Orkiestry Polskich Nagrań będą rozbrzmiewały rokrocznie "wśród zieleni cisów"? Wszystko zależy niestety od funduszy, bo chęci jak widać są ogromne i zapotrzebowanie również...
   Póki co, wrzesień czas powrotu do szkoły, do stałego rytmu pracy w NOK. Rozpoczną się - po wakacyjnej przerwie - zajęcia taneczne, plastyczne, językowe, teatralne. A więc, do następnej Nałęczowskiej Wiosny Kulturalnej - niech czar Nałęczowa trwa jak najdłużej!
B.W.
(0 głosów)