Napisane przez  KG
20
Lut
2003

Miody i preparaty pszczele

   W związku z porą zimową i okresem zwiększonej zapadalności na różnego rodzaju infekcje, pragnę zwrócić Państwa uwagę na miody i preparaty pochodzenia pszczelego.

   Od dawna wiadomo, że miód wzmacnia zdrowie i przedłuża życie. Nie jest przy tym obojętne jaki miód stosujemy.W różnych schorzeniach powinno się spożywać odpowiedni jego rodzaj. Leczenie preparatami pszczelimi - apiterapia, jest stosowana coraz powszechniej. Produkty te nie powodują żadnych skutków ubocznych,są więc bezpieczne w użyciu. Można nimi leczyć wiele dolegliwości.
   Na szczególną uwagę zasługuje tu mleczko pszczele. Stosowane jest w chorobach serca i naczyń krwionośnych. Zauważono, że wykazuje ono właściwości regulowania ciśnienia tętniczego krwi. Mleczko pszczele rozszerza naczynia wieńcowe serca,wykorzystuje się go w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz stanów zapalnych wątroby i pęcherzyka żółciowego a także w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów.Innym bardzo ważnym produktem pszczelim jest pyłek kwiatowy. Ma on zastosowanie w leczeniu chorób wątroby i układu żółciowego, schorzeń gruczołu krokowego, w niedokrwistości i chorobach przewodu pokarmowego,a także w schorzeniach na tle nerwowym. Obniża także poziom cholesterolu.
   Wspaniałym lekiem przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym jest propolis. Stwierdzono jego działanie wzmacniające na system immunologiczny organizmu. Stosowany jest we wszelkiego rodzaju infekcjach,zarówno w chorobach skóry jak i schorzeniach wewnętrznych.
   Preparatami pszczelimi można leczyć wiele schorzeń. Mają one bardzo cenne właściwości lecznicze i odżywcze. Stanowią bogate źródło substancji i związków chemicznych, których stosowanie zapewnia organizmowi człowieka odporność na czynniki chorobotwórcze oraz zwiększa wydolność fizyczną i umysłową.
   Miody oraz inne leki pochodzenia pszczelego są do nabycia w sklepie Zielarsko-Medycznym "MELISANA" w Nałęczowie. Tam też można otrzymać dokładne informacje na temat ich stosowania.

Krzysztof Górniak
(0 głosów)