Napisane przez  red
13
Gru
2008

Półmetek

Minęła połowa kadencji, przyszła próba podsumowania: swojej pracy na rzecz samorządu, realizacji składanych obietnic wyborczych, sukcesów i porażek. Na wniosek radnych przewodnicząca RM Marta Głos przedstawiła zebranym na XXII radzie sprawozdanie z działalności rady miejskiej w latach 2006-2008. Przez ten czas rada uchwaliła 140 uchwał, z czego 18 w 2006, 74 w 2007 r. oraz 48 w 2008 (do dnia XXII sesji 20.11.2008). Wśród dziewiętnastu najważniejszych uchwał, wyznaczających kierunki działania gminy znalazły się m.in.: uchwalenie Statutu Gminy Miejskiej Nałęczów, "Program ochrony środowiska dla Gminy Nałęczów na lata 2007-2011", zatwierdzanie sprawozdań z wykonania budżetu, przystąpienie do opracowywania operatu uzdrowiskowego.

W sprawozdaniu znalazł się również punkt dotyczący posiedzeń poszczególnych komisji RM: 5 - Komisja Rewizyjna, 27 - Komisja Gospodarki, Budżetu i Mienia Komunalnego, 24 - Komisja Uzdrowiskowa, 12- Komisja Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu, 15 - Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 5 - Doraźna Komisja ds. Zmiany Statutu.
Przewodnicząca RM przedstawiła też, najważniejsze tematy posiedzeń poszczególnych komisji. Wiceprzewodniczący Robert Matysiak, proponował, by przewodniczący poszczególnych komisji sami przedstawili sprawozdanie z działalności swoich komisji, w wersji Marty Głos jego zdaniem, była zbyt uboga, niepełna informacja na ten temat. Tak więc na grudniowej sesji przewodniczący komisji RM: Zdzisław Wójciak, Grzegorz Bednarczyk, Robert Matysiak, Anna Maciążek, Zbigniew Kopiński oraz Radosław Samoń-Drzewicki przedstawią swoje sprawozdania z pracy komisji, którymi kierują.
Swoje sprawozdanie Marta Głos zakończyła wnioskami do dalszej pracy RM. Po pierwsze wnioskuje, by do styczniowej sesji wypracować Plan Pracy RM oraz plany pracy komisji i przyjęcia ich. Drugi wniosek dotyczył sporządzania półrocznych sprawozdań z pracy rady i komisji oraz zmiany w organizacji biura Rady Miejskiej, tak, by nie było opóźnień w przygotowywania protokołów.

Swoistym nowum na tej sesji było sprawozdanie burmistrza z działalności między sesjami, którego do tej pory nie praktykowano w gminie Nałęczów. Ten swoisty reżim ma uporządkować pracę RM, bo zaczęło się ciche odliczanie czasu do kolejnych wyborów.
- Pracę rady i burmistrza najlepiej ocenią za dwa lata wyborcy - stwierdził na sesji Zdzisław Wójciak.

Jak Państwo oceniacie pracę rady miasta oraz burmistrza? Za co władze dostałyby od Państwa "plusa", za co "minusa". Sukces i porażka półmetku? Jakie są oczekiwania wyborców względem rady miasta i burmistrza? Czekamy na Państwa opinie do 10 stycznia 2009r. (adres pocztowy w stopce lub mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

(RED)
(0 głosów)