Napisane przez  red
17
Paź
2001

Sprzedaż Uzdrowiska Nałęczów

Firma East Springs International kupiła Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów"

To, że Uzdrowisko zostanie sprzedane ESI, stało się pewne 31 lipca, po tym, jak została podpisana umowa ze związkami o pakiecie socjalnym. Pertraktacje w tej sprawie były ostatnią niezbędną rzeczą do podpisania, przed sfinalizowaniem umowy o sprzedaży przez Ministerstwo Skarbu.

Podpisanie
   22 sierpnia została uroczyście podpisana umowa prywatyzacyjna, zgodnie z którą firma ESI za kwotę 38,8 mln. zł stała się
właścicielem 85 % akcji uzdrowiska. Pozostałe akcje otrzymają pracownicy, byli i obecni. Umowę podpisali pani minister Kamela - Sowińska i p. Duval, reprezentujący grupę Perier Vittel, (która jest właścicielem firmy East Springs International) obecna była także delegacja związkowców i władze ZL UN.
   Załoga wywalczyła to, co było możliwe, obietnice co do inwestycji w zakład są korzystne - komentuje sprawę burmistrz Wójcik - Uważam, że to było możliwe dzięki temu, że wszystko odbywało się przy świetle dziennym, cała sprawa odbyła się z "hukiem", ale to wyszło na korzyść. Tak że władze gminy są zadowolone, tak jak zadowoleni są jej mieszkańcy."
   Proces prywatyzacji, rozpoczęty 1 stycznia 1999 roku komercjalizacją firmy, wreszcie się zakończył.
   Historia zatoczyła koło - Zakład Leczniczy, który powstał jako prywatna firma, znów nią jest.

red

  • 21_sprzedazCzy ktoś jeszcze pamięta, co to było PPU?
(0 głosów)