Napisał 
27
Paź
2004

Absolwentów podróże sentymentalne...

75 lat "SZKOŁY W WĄWOZACH"
   W sobotę 25 września - jubileusz 75 lecia obchodzi "Szkoła w wąwozach" - Zespół Szkół nr 1 im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie.
   W historię "Ekonomika" wpisało się ponad 300 znamienitych pedagogów, m.in.: założyciel Zygmunt Chmielewski, ks. Bolesław Pylak, Marian Paciak.

   Przez 75 lat uzbierała się pokaźna liczba - 11600 absolwentów.
Kiedyś uczyli się tu m.in.: Marian Cichosz - dziś prezes NIK-u, Zenon Rodzik - Starosta Ziemi Opolskiej, księża: Jerzy Ćwik, Józef Kruk, Mariusz Kruk, Zbigniew Gąbka, a także Bohdan Kawałko - dyrektor Centrum Badawczo - Szkoleniowego w Zamościu, Janusz Kawałko - dyrektor "Kuriera Lubelskiego" Oddział w Zamościu. To tylko nieliczni spośród wielu tych, z których dumna jest szkoła. Przecież każdy uczeń, nauczyciel, dyrektor na swój niepowtarzalny sposób, wzbogacał karty historii szkoły na wzgórzu...
  Na uroczystości, za niewygórowane ceny, zdeklarowało się przybyć ponad 300 absolwentów. Wieczorny bankiet do białego rana zorganizowano na 250 osób w internacie "Tęcza". Do następnego jubileuszu 80 lecia!"ŻEROMSZCZAK" MA JUŻ 60 LAT!
W sobotę 2 października Zespół Szkół nr 2 im. Stefana Żeromskiego obchodzi jubileusz.
   Już od świtu absolwentów Liceum im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie czekają spotkania po latach, kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu... Będą mogli zweryfikować swoje licealne plany. Spotkają się tu uczniowie i nauczyciele, różne pokolenia, wszyscy związani ze szkołą "wśród zieleni cisów".
   Jubileusz zainauguruje odprawiona w południe Msza Św. tradycyjnie już celebrowana przez księży absolwentów. Oficjalne uroczystości jubileuszowe o godz.13.30. w Pałacu Małachowskich uświetni koncert muzyczny.
   O 16.30. zaplanowano spotkania towarzyskie w szkole, o 18.00. w internacie przy szkole rozpocznie się bal jubileuszowy, do białego rana...
   Okolicznościowa publikacja wydana z okazji diamentowego jubileuszu przedstawia "milowe kroki" w historii szkoły, zwięźle ujęte w kalendarium wydarzeń 1944- 2004. Zamieszczono tu także refleksje, wspomnienia absolwentów uczących się tu na przestrzeni 60 lat, zdjęcia, długie listy pełne nazwisk nauczycieli, absolwentów...
   Treść jubileuszowego wydawnictwa, kolejnego tomu "Kroniki Szkoły", zatrzymuje czas... Żeromszczaku, obudzisz tym swoje wspomnienia!
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
(0 głosów)