Napisane przez  GOL
22
Sty
2014

„Aktywny przedszkolak” doceniony

„NASZ ORLIK” to kolejny etap rozwoju Orlików. To oferta dla wszystkich osób, które korzystają z Orlika, jak i dla tych, które jeszcze nie miały ku temu okazji.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku złożonego przez animatorkę Joannę Paprocką, nałęczowski ORLIK został zakwalifikowany do pierwszej sesji szkoleniowej Akademii Animatora 2013, która odbyła się w terminie 7–11 listopada 2013 r. w Pucku. ORLIK reprezentowały Joanna Paprocka i Anna Jędrzejewska – osoba wspierająca ORLIK. Szkolenie składało się z 10 godzin warsztatów społecznych i 17 godzin warsztatów sportowych. Program zajęć obejmował głównie tworzenie oferty zajęć dla różnorodnych grup społecznych, m.in. angażowania przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym, młodzieży, całych rodzin, a także osób o różnym poziomie sprawności i seniorów, obejmującej atrakcyjne dla nich formy ruchu na Orlikach.

Na warsztatach sportowych uczestnicy mieli szanse brać czynny udział w zajęciach w zakresie m.in: badmintona, krokieta, buli, tenisa, latającej zośki, frisbee oraz ćwiczeń z przedszkolakami, osobami niepełnosprawnymi.

Po zakończonych warsztatach można było się starać o grant projektowy (jeden na Orlik). Do wygrania w konkursie grantu projektowego był sprzęt sportowy do wykorzystania na zajęciach prowadzonych na Orlikach dla 11 najlepiej ocenionych wniosków. Nałęczowski projekt pt. „Aktywny Przedszkolak” został wyróżniony spośród 167 złożonych projektów i nagrodzony bonem na sprzęt sportowy. Nagrody i podziękowania zostały wręczone podczas konferencji (9.12 br.) zorganizowanej na Stadionie Narodowym.

Konferencję otworzył osobiście Minister Turystyki i Sportu Andrzej Biernat. Poza tym nałęczowskie trenerki brały udział w konkursie „SUPER ORLIKI”. Joanna Paprocka brała też udział w plebiscycie „Animator/ka Orlika”, a Anna Paprocka – „Przyjaciel Orlika”.

– Nie udało się mi zdobyć największej liczby głosów w plebiscycie, ale nie tylko o to chodziło. Istotny jest fakt zaktywizowania osób z Nałęczowa i pokazania, że się coś dzieje – mówi Joanna Paprocka. – Ważne, aby ORLIK w Nałęczowie stał się centrum życia lokalnej społeczności i miejscem, które oferuje atrakcje dla wszystkich grup wiekowych – dodaje Anna Jędrzejewska. A razem mówią – dziękujemy za wszystkie głosy – „lajki”.

Zapraszamy wiosną na ORLIK!

(0 głosów)