Spotkania z pasjami

Od połowy września w nałęczowskiej bibliotece co czwartek odbywały się „Spotkania z pasjami”. W ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Fundacja Orange realizowała projekt edukacyjno-animacyjny dla seniorów. Zakładał on przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 12 spotkań on-line w formie wideokonferencji.

Dział: Szkoły

Wymarzone banknoty

Wzorem lat ubiegłych Bank Spółdzielczy w Nałęczowie zorganizował wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkoli, działających pod jego patronatem, konkurs na „Projekt kalendarzyka dla dzieci na 2014 rok” pod hasłem: „BANKNOT MOICH MARZEŃ.

Nałęczów po latach

Trudno mi dziś doliczyć się, ile lat minęło od czasu, kiedy mieszkałem, czy raczej pomieszkiwałem, w Nałęczowie. Pewnie będzie tego sześć lub siedem lat. Dziś znowu mogę się dokładniej przyjrzeć miastu.

Dział: Inne

O Ochronce

W ostatnim numerze „Gazety Nałęczowskiej podniesiona została sprawa funkcjonowania Ochronki, zbudowanej, jak wiemy, staraniem Żeromskiego, w gruncie rzeczy za jego własne pieniądze, pochodzące z honorarium za „Dzieje grzechu”. Padło stwierdzenie powołujące się na „testament Żeromskiego”, jakoby obecna funkcja tej placówki nie miała nic wspólnego z ostatnią wolą Pisarza.

logo gazeta naleczowska

reklama