Napisane przez  Irena Mataj
22
Sty
2014

Przedsiębiorcza uczennica

Magdalena Lipiec, uczennica Zespołu Szkół im. Z. Chmielewskiego została wyróżniona w I Wojewódzkim Konkursie Ekonomicznym „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ TU I TERAZ”, zorganizowanym (21.10 br.) w Lublinie. Organizatorami konkursu była Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie, pod patronatem JM rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej i poseł Magdaleny Gąsior-Marek.

Zakres tematyczny konkursu obejmował podstawy wiedzy o zarządzaniu przedsiębiorstwem, w tym: proces zakładania, organizacji i prowadzenia działalności gospodarczej, finanse i księgowość, podatki, zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa, w tym zasobami ludzkimi, kompetencje menadżera, konkurencyjność przedsiębiorstw, otoczenie rynkowe przedsiębiorstw. – Nie myślałam o zdobyciu nagrody czy wyróżnienia. Miał to być mój osobisty test, co potrafi ę, a co jeszcze muszę poznać i zrozumieć przed czekającym mnie za półtora roku egzaminem zawodowym – przyznaje Magdalena Lipiec. – Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu udało się mi napisać ten test na bardzo wysokim poziomie, co było dla mnie szczególnym osiągnięciem. Ekonomia nie była dziedziną nauki, na którą w gimnazjum zwracałam uwagę. Interesowały mnie wtedy całkiem inne typy szkół, m.in. gastronomia czy fryzjerstwo. Ale przegrały z moją „miłością” do matematyki. Dzięki temu konkursowi udowodniłam sobie, mojej rodzinie i kolegom w szkole, że czasami warto zaufać intuicji i podążać za tym, co się naprawdę pragnie. Życzę, by inni uczniowie Zespołu Szkół im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie podążali za tym, co w rzeczywistości kochają i co ich fascynuje.

W konkursie udział wzięło ponad 60 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego, w tym dwie uczennice z ZS im. Chmielewskiego – Magdalena Lipiec i Aleksandra Wrzesińska (kl. III technikum).

Gratulujemy Magdzie sukcesu!

(0 głosów)