Napisane przez  KW
22
Sty
2014

Link do przyszłości

Z inicjatywy biblioteki w internacie LO im. S. Żeromskiego, w ramach projektu „Link do przyszłości”, odbyło się spotkanie (18.11.2013) z Jakubem Jakubowskim, który zapoznał młodzież ze swoją drogą do sukcesu, mówił czym on jest dla niego i o tym, że nie ma sukcesów bez porażek. Ważną kwestią poruszaną przez Jakuba w trakcie spotkania było to, jak należy wykorzystać okres studiów, aby procentował w przyszłości.

– Wyznaczajcie sobie duże cele i dążcie do nich – namawiał młodzież bohater spotkania i podkreślał, że „nie zawsze pieniądze oznaczają sukces, natomiast zawsze jest nim satysfakcja z wykonanej pracy”.

Jakub Jakubowski pochodzi z małej wsi pod Łowiczem. Z wykształcenia jest grafikiem – projektuje okładki książek, plakaty, strony internetowe. Mieszka w Radzyniu Podlaskim. Jego firma– 3J-Studio Grafiki i Ilustracji działa od 2006 roku. Zajmuje się projektowaniem na rynek lokalny i regionalny. Od 5 lat z grupą znajomych prowadzi stowarzyszenie kulturalne „Stuk-Puk”.

Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej, w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt ten zakłada spotkania z ludźmi, którzy jeszcze nie skończyli 35 lat i odnieśli sukces zawodowy. Jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft , w ramach inicjatywy YouthSpark oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność.

(0 głosów)