Napisane przez  JC, AK, Sk, DWP
22
Kwi
2011

Turniej na sportowo

"Pięknie żyć..." to hasło cyklicznego, czwartego już międzyszkolnego turnieju organizowanego przez Szkołę Podstawową w Nałęczowie. Ideą przewodnią tego turnieju jest propagowanie wartości kształtujących właściwe postawy w relacjach międzyludzkich.

Tegoroczna edycja turnieju odbyła się 23.03.2011 roku, a tematem przewodnim był sport. Organizatorzy postawili sobie za cel – nawiązując do zbliżającego się Euro 2012 – promowanie różnych dyscyplin sportowych, zasad walki fair play, popularyzację zdrowego stylu życia w dążeniu do sukcesów sportowych.

Do rywalizacji przystąpiło osiem trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły z: Czesławic, Drzewiec, Karmanowic, Maszek, Nałęczowa, Piotrowic, Sadurek i Wąwolnicy. Wszyscy zawodnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą ze znajomości zasad gry różnych dyscyplin sportowych, także tych mniej popularnych, jak biathlon czy łyżwiarstwo figurowe. Nieobca uczestnikom turnieju okazała się idea ruchu olimpijskiego, historia starożytnych igrzysk, a także znajomość najwybitniejszych polskich olimpijczyków.

Jak na turniej o tematyce sportowej przystało, nie mogło zabraknąć rywalizacji wymagających sprawności fizycznej oraz umiejętności współpracy w drużynie. W tym zadaniu zawodnicy dali z siebie naprawdę wszystko! Na pochwałę zasługują ponadto uczniowie klas piątych, którzy swoim gorącym dopingiem zagrzewali do walki wszystkich uczestników turnieju, dając świadectwo temu, że można być superkibicem bez względu na osobiste preferencje.

Trzyosobowa komisja w składzie: pani Urszula Borkowska, sekretarz Gminy Nałęczów, pani Anna Wójcik, kierownik MOPS, oraz pani Kazimiera Janicka, długoletni dyrektor naszej szkoły, nie miała łatwego zadania ani w ocenie zadań konkursowych, ani też przy ustalaniu werdyktu końcowego. Niemniej jednak ostateczny wynik turnieju wygląda następująco:

1. Szkoła Podst. im. S. Żeromskiego z Karmanowic,
2. Szkoła Podst. im. S. Żeromskiego z Nałęczowa,
3. Szkoła Podst. im. A. Mickiewicza z Piotrowic
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

Całość turnieju uświetniał występ chóru szkolnego z jakże wiosennym i optymistycznym repertuarem. A dzięki hojności sponsorów wszyscy uczestnicy konkursu mogli pokrzepić swe nadwątlone wysiłkiem umysłowym i fizycznym ciała wspaniałymi pierogami i słodkościami, co zdecydowanie ułatwiało międzyszkolną integrację.

Impreza spotkała się z dużą przychylnością ze strony zawodników i ich opiekunów. Umożliwiła spotkanie się młodzieży i rywalizację w jakże energetycznym turnieju, nastawiając optymistycznie do tak pozytywnej dziedziny życia, jaką jest sport.

autor: Joanna Chorębała, Agnieszka Kanarek, Sylwia Krysa, Dagmara Wrzos-Piech
(0 głosów)