Napisane przez  PW
18
Lut
2002

Inernat nie stał pusty

W czasie ferii zimowych w internacie Zespołu Szkół przy ul. Spółdzielczej przebywało 140 dzieci z rodzin objętych pomocą społeczną, dysfunkcyjnych, patologicznych i innych.

   Wyjazd dzieci do Nałęczowa zorganizowało Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo - Wychowawczych im. Teresy Kras we współpracy z ośrodkami pomocy społecznej z całej Polski. (W te ferie przyjechały dzieci z województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i lubelskiego). Stowarzyszenie organizuje kolonie letnie i zimowiska dla dzieci współpracuje z programami takimi jak Pomarańczowa - i Niebieska Linia.
   Do Nałęczowa dzieci przyjeżdżają od kilku lat - mówi Robert Wagner, kierownik turnusu zimowiska - Każde zimowisko to dla tych dzieci nie tylko wypoczynek, ale i terapia. Kadra prowadzi zajęcia z takich dziedzin jak np. przeciwdziałanie alkoholizmowi, przemocy.
   Oprócz zajęć profilaktycznych odbywają się zajęcia świetlicowe, rozgrywki sportowe, wycieczki (byliśmy w Kazimierzu, Puławach, Wojciechowie, oczywiście zwiedziliśmy też sam Nałęczów) - mówi Robert Wagner - Dla wielu dzieci to jedyna możliwość przebywania z dala od domu, poznawania świata.
   Pobyt tych dzieci w Nałęczowie był możliwy dzięki zaangażowaniu i pomocy internatu, dyrekcji i pracowników ZSE.

W czasie ferii w internacie gościła też grupa sportowa mistrzów województwa w tenisie sportowym.

PW

(0 głosów)