Napisane przez  red
17
Gru
2001

Wesoła szkoła

"Nasza szkoła ta wesoła..." - to słowa piosenki, którą dzieci z klas młodszych dziękowały rodzicom i wychowawczyniom za piękne klasopracownie w budynku Szkoły przy ul. B. Prusa.

   Na kilka dni przed rozpoczęciem bieżącego roku szkolnego władze miasta poinformowały o decyzji przekazania budynku przy ul. E. Szelburg - Zarembiny nałęczowskiemu przedszkolu.
   W ciągu tych ostatnich, wakacyjnych dni nauczyciele przenosili wyposażenie sal lekcyjnych z "małego budynku" do wyznaczonych pomieszczeń w "dużej szkole".
   Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci przydzielono im sale na parterze, których odnawianie planowano dopiero w czasie ferii zimowych. Pieniądze na wakacyjne remonty zostały niemal w całości wykorzystane na wymianę 40 okien oraz malowanie sal i korytarzy drugiego piętra, opuszczonego przez Gimnazjum.
   W takiej sytuacji okazało się, że można liczyć na rodziców. To oni wyszli z inicjatywą, by jeszcze we wrześniu odnowić sale lekcyjne przeznaczone dla klas drugich i trzecich. Zaproponowali nieodpłatnie swoją pomoc. Szkoła sfinansowała zakup potrzebnych materiałów, zaś Rada Rodziców z funduszy składkowych pokryła koszty wymiany wykładzin w każdej z odnawianych sal.
   Z wielkim zapałem i zaangażowaniem rodzice i nauczycielki przystąpili do malowania ścian i odnawiania mebli. Pracowali ciężko, by po weekendzie dzieci mogły się uczyć w swoich salach. Godna podziwu była organizacja pracy, której efektem są świeżo pomalowane ściany, kolorowe meble i odpowiednio dobrane, nowe wykładziny. Każda z trzech sal, utrzymana w innej tonacji kolorystycznej, czaruje barwą i estetyką zachwycone dzieci.
   Dzisiaj drugo- i trzecioklasiści są dumni ze swoich klas. Chętnie w nich przebywają, dbają o porządek. Cieszą się, gdy starsi koledzy z zaciekawieniem zaglądają do ich sal.
   Radość i zadowolenie dzieci to obok zdobywania nowych umiejętności główny cel "Wesołej szkoły" - programu nauczania preferowanego przez nauczycielki klas młodszych nałęczowskiej Szkoły Podstawowej. Na pewno współgrają z nim bajecznie kolorowe sale, których obecny stan jest dowodem owocnej współpracy szkoły z rodzicami.
   Za pośrednictwem naszej redakcji Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Nałęczowie oraz wychowawczynie klas drugich i trzecich serdecznie dziękują wszystkim rodzicom, którzy mimo ogromu różnych zajęć i obowiązków znaleźli czas, by wesprzeć starania szkoły mające na celu dobro dziecka.

  • 22klasa22klasa

(0 głosów)