Napisane przez  AMIŻ
17
Gru
2001

Siatkarze z "Cisów"

Po raz kolejny na łamach naszej gazety goszczą siatkarze z LKS "Cisy" Nałęczów. Ostatnio można było o nich przeczytać w wydaniu GN z lutego 2001.

   Klub istnieje już kilkanaście lat i ma na swoim koncie wiele sukcesów. Treningi organizowane są dla trzech kategorii wiekowych: Kadetów, Juniorów i Seniorów, a także nowej sekcji Młodzików, której trenerem został Marcin Trębowicz. Kadetów trenuje Jarosław Maciążek, a Juniorów i Seniorów Tadeusz Grodzki.
   W lutym tego roku Juniorzy uczestniczyli w VIII Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej w Pucku, na którym udało się im zdobyć IV miejsce. Uplasowali się za drużynami z Litwy, gospodarzami - Korabem Puck oraz za naszymi sąsiadami z regionu - Avią Świdnik, z którą nasi przegrali w meczu o III miejsce 2:1.
   Pokonali natomiast reprezentacje Olsztyna, Bydgoszczy, Łodzi oraz II drużynę z Litwy.
   W marcu w Olsztynie miały miejsce eliminacje do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów. Na turnieju tym drużyna Cisów zdobyła III miejsce. Niestety, awans do półfinału zapewniały miejsca I i II, zatem nasi musieli ustąpić pola drużynom MDK Warszawa i AZS Olsztyn.
   W sierpniu Juniorzy i Kadeci brali udział w obozie przygotowawczym na Słowacji wraz z innymi drużynami z województwa.
   W tym sezonie Juniorzy powalczą w grupie z następującymi drużynami: "Avia" Świdnik, AZS AWF Biała Podlaska, "Orlęta" Łuków, "Piast" Łuszczów.
   Rozgrywki będą jak zwykle prowadzone systemem "każdy z każdym", mecz i rewanż, a następnie dwa turnieje finałowe z udziałem czterech zespołów. O końcowej klasyfikacji decyduje łączna ilość punktów z rundy zasadniczej i turniej. Zespoły, które zajmą I i II miejsce awansują do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorów przedstawia plan rozgrywek trener Tadeusz Grodzki. Trzymamy kciuki!
   Oprócz osiągnięć w klubie Nałęczów może poszczycić się także zwycięstwami w siatkówce szkolnej. Najwyższe laury przypadły w tym roku Liceum Ogólnokształcącemu im. S. Żeromskiego. Trzon reprezentacji stanowią siatkarze klubowi. Pierwszym z ich tegorocznych sukcesów było zdobycie mistrzostwa województwa. Przeszli kolejno eliminacje powiatowe i rejonowe oraz finał, nie oddając przeciwnikom żadnego seta.
   Na początku obecnego roku szkolnego LO Nałęczów otrzymało zaproszenie na Ogólnopolską Licealiadę w Gorlicach. Nasi siatkarze uplasowali się na piątym miejscu, przegrywają tylko jeden mecz z wicemistrzem całych zawodów - szkołą z Kędzierzyna - Koźla. Na drodze do zdobycia piątek pozycji stanęły nam tak mocne ośrodki polskiej siatkówki, jak Olsztyn, Częstochowa, Gorlice oraz Milicz - mówi nauczyciel prowadzący drużynę, Adam Żurek. Zdaniem trenera najlepszym atakującym całego turnieju był Łukasz Chrościcki.
   Tak więc tradycje siatkarskie Nałęczowa nie zanikają, wręcz przeciwnie, uzdolniona młodzież ma przed sobą coraz to nowe perspektywy. Szkoda tylko, że najbardziej obiecujący siatkarze idąc na studia opuszczają klub.
   Ogromny wkład w funkcjonowanie klubu mają przede wszystkim rodzice zawodników - sympatycy siatkówki. Treningi odbywają się w oddalonych o 5 km Piotrowicach, natomiast mecze i sparingi często rozgrywane są na wyjeździe. Siatkarze odwożeni są tam prywatnymi samochodami trenerów i rodziców. Niestety klub boryka się także z problemami finansowymi. Brak sponsorów jest poważnym ograniczeniem dla rozwoju poszczególnych sekcji, potrzebne są pieniądze na piłki, sprzęt sportowy oraz na wyjazdy na turnieje.
   Mimo wszystko życzymy naszym sportowcom wszystkiego najlepszego i dalszych sukcesów.

AMIŻ

  • 22siatkaczłonkowie drużyny LO im. Żeromskiego z trenerem Adamem Żurkiem
(2 głosów)