Napisane przez  red
17
Gru
2001

Po próbnej maturze

Zespół Szkół im. Chmielewskiego:

   Próbne matury wypadły dobrze. Egzamin z matematyki i języka obcego (sprawdzane poza szkołą) wypadły powyżej przeciętnej. Trochę gorzej wypadły sprawdzane w szkole próbne matury z polskiego - 15% zdających otrzymało ocenę niedostateczną, 30% dopuszczalną, reszta to dostateczne i bardzo mało dobrych. Ocen bardzo dobrych nie było wcale. Nauczyciele gorsze wyniki z polskiego tłumaczą zmianą formy egzaminu - zamiast dotychczasowego wypracowania, tym razem trzeba było dokonać analizy tekstu.
   Ogólnie jednak przyszli maturzyści byli chyba zadowoleni, skoro aż 13 osób na 146 uczniów (Liceum Technicznego i Ekonomicznego, w ogólniaku jest dopiero druga klasa) wybrało nową maturę. (W skali kraju tylko ok. 2%, a w województwie 1%. Dużo więcej było w powiecie, ale to w dużej mierze właśnie wynik decyzji uczniów z Chmielewskiego. Wśród tych 13 osób jako przedmiot dowolny 10 wybrało wiedzę o społeczeństwie a 3 historię.

Liceum Żeromskiego:

   Tutaj również wyniki egzaminów "zewnętrznych" czyli sprawdzane poza szkołą, budzą zadowolenie komentującej dyrekcji; z języka angielskiego nikt nie otrzymał poniżej 60 punktów na 100 możliwych. Z kolei matematykę zdało 94%. Tu wyróżnił się Michał Sygnowski (otrzymał 95 punktów na 100 możliwych). Egzamin z języka angielskiego najlepiej zdali: Małgorzata Błaszczak (98 punktów), Jakub Barański (98) i Agata Kowalska (95), a Maciej Kowalczyk otrzymał 95 punktów na egzaminie z języka niemieckiego.
   Mimo dobrych wyników, młodzież była rozgoryczona faktem, że na próbnej maturze z matematyki znalazły się, wbrew zapowiedziom, zadania z programu IV klasy, którego przecież nawet nie zdążono na dobre rozpocząć. Skończyło się na tym, że młodzież nie przystąpiła do egzaminu z języka polskiego. Prawdopodobnie w związku z tymi nastrojami, nikt nie zdecydował się na przystąpienie do nowej matury - wycofało się nawet sześć osób, które początkowo miały w planach zdawanie nowej matury.
(0 głosów)