Wrz
2002

Cisy II rozpoczynają sezon

Z ambicjami na awans do B-klasy

Otwierający sezon jesienny mecz II Drużyny cisów z Dąbrową 8 września w Nałęczowie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Pierwsza połowa meczu minęła bez bramek, chociaż pojawiały się sytuacje do ich zdobycia; w 10 minucie Artur Marecki nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem przeciwnika, a odwrotne sytuacje zdarzyły się w 15. i w 20. Minucie - duże brawa należą się dla bramkarza Cisów II, Jurka Walczaka. - mówi kierownik II drużyny "Cisów" - Mariusz Słonka. - Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy zaczęły padać bramki. Pierwszą strzelił w 50 minucie Wojciech Chamerski, "na co dzień" trener Drużyny I Cisów. ("Uważam, że rewelacyjnie się stało, że niektórzy członkowie 1 drużyny grają u nas" - dodaje Mariusz Słonka). W 60 minucie przeciwnicy wyrównali (ewidentny błąd bramkarza Cisów II, któremu piłka odbiła się od klatki piersiowej). Bramkarz zrehabilitował się całkowicie, kiedy w 70 minucie w pięknym stylu obronił karnego. W 80 minucie zwycięską bramkę strzelił Artur Marecki.
   Druga drużyna piłki nożnej klubu Cisy istniejąca od 1998 skupiła zawodników którzy z racji wieku czy umiejętności nie kwalifikują się do gry w pierwszej drużynie. "Nie chodzi nam o ekstraklasę, ale o to, by uprawiając sport świetnie się bawić, a przy okazji zachęcić do sportu innych" - mówi kierownik zespołu, Mariusz Słonka.
   Rozmawiamy świeżo po spotkaniu Mariusza Słonki z prezesem klubu, Wojciechem Gucmą. "Do tej pory status drużyny w ramach klubu Cisy był nieunormowany, nie wszyscy w klubie byli przekonani o potrzebie istnienia drugiej drużyny, ale nowy prezes (od kwietnia tego roku jest nim Wojciech Gucma) odniósł się do naszej drużyny bardzo pozytywnie" - mówił Mariusz Słonka, wyraźnie zadowolony po spotkaniu z prezesem klubu.
   Teraz zawodnicy drugiej drużyny czując poparcie władz klubu z nowym zapałem przystępują do gry i obiecują awans. - powiedział Gazecie kierownik II drużyny Słonka. Początek sezonu potwierdza jego słowa.
   W kolejnych meczach druga drużyna "Cisów" przegrała 15 IX w Abramowie z drużyną gospodarzy, za to 22 IX na własnym boisku pokonała Janiszkowice 11:1 !!!