Napisane przez  BW
23
Sty
2012

Biegiem powitali nowy rok

Bogumił Podleśny z LZS Chorlęż zwyciężył w biegu głównym na 6300m (21,29 min), drugi na metę przybiegł Stanisław Marzec z Agro Natury Nałęczów (21,31min).

ałęczowianin Leszek Juś był czwarty (26,19 min), a Rafał Bieliński siódmy z czasem (27,43 min). Na dystansie 1000 m najlepszy był Krzysztof Misiurek ze Startu Lublin (3,27 min), drugi Marek Górniak z Wojciechowa (4,28). Trzecie miejsce zdobył najmłodszy z biegającej rodziny Bielińskich z Nałęczowa - 10-letni Paweł ( 5,36 min), czwarty był Kamil Bieliński (5,37 min). Siódmy przybiegł na metę Bartosz Kowalczyk z Garbowa (9,37).Wśród kobiet na dystansie 1000 m najlepsza była Magdalena Kiernicka z Lublina (5,35 min), z nią uplasowała się Renata Bielińska (5,40 min).

XVII Sylwestrowy Bieg Nałęczów -Sao Paulo miał się w ogóle nie odbyć, Urząd Miasta w ramach oszczędności, zrezygnował z organizacji biegów. Jednak inicjator sylwestrowego biegania Stanisław Marzec zorganizował nieformalny bieg sylwestrowy dla najwierniejszych sympatyków biegania. Start i meta znajdowały się obok Internatu "Tęcza", w którym mieściło się biuro zawodów i baza noclegowa dla zawodników. Trasa wiodła ulicami: Spółdzielczą, Żeromskiego, Różaną i Lasockiego.

- Serdecznie dziękuję dyrektorowi Jerzemu Rosiakowi za udostepnienie Internatu na potrzeby biegu oraz sponsorom XVII Biegu Sylwestrowego: Nałęczowskiemu Stowarzyszeniu Rozwoju i Promocji, Starej Aptece, Hurtowni Sportowej OLIMP w Lublinie - mówi Stanisław Marzec. - Bieg, początkowo odwołany , odbył się, jednak odbiło się to na frekwencji uczestników. Nieoficjalny bieg w Nowy Rok za nami, przed decydentami i organizatorami sylwestrowego biegania niewątpliwie rozmowa na temat przyszłości i Biegu Sylwestrowego Nałęczów-Sao Paulo.

Gratulacje dla zwycięzców, uczestników, organizatorów XVII biegu sylwestrowego gratulacje!

autor: BW
(0 głosów)