Napisane przez  BS
17
Gru
2001

Podsumowanie sezonu lekkoatletycznego ULKS "Agro-Natura"

Klub ULKS "Agro-Natura" w Nałęczowie podsumował swoją działalność za miniony rok. Począwszy od Biegu Sylwestrowego (na przełomie 2000/2001) nasi zawodnicy brali udział we wszystkich - przewidzianych kalendarzem - imprezach sportowych.

   Grand Prix Polski Południowo-Wschodniej (impreza docelowa) zakończyła się zwycięstwem Dariusza Kuzdry z Agrosu Zamość. Drugie miejsce przypadło zawodnikowi naszego klubu - Stanisławowi Marcowi, który w dotychczasowych imprezach -7 edycji- był zwycięzcą wszystkich Grand Prix. Jego problemy zdrowotne spowodowały w tym roku obniżkę formy. Mimo to został w tym roku Mistrzem Polski w Biegach Przełajowych w Ostaszkowie, Mistrzem Polski w Biegach Górskich w Korbielowie, reprezentantem kraju na mistrzostwach w biegu pod górę na Słowacji (27 miejsce).
   Trzecie miejsce w Grand Prix przypadło Piotrowi Kitlińskiemu z Nefrytu Lubartów.
   Ósme miejsce w klasyfikacji przypadło Piotrowi Tarce (zwycięzcy biegu G.P. w Ciecierzynie i trzeciemu w "Biegach Niepodległości" w Puławach), też z naszego klubu.
   ...a w kategoriach wiekowych: Daniel Nowak był trzeci, podobnie Kinga Kopińska a Daniel Kopiński - piąty.
   Ponadto w czołówce Grand Prix z naszego klubu znaleźli się : Łukasz Kamola, Jarosław Lachowicz, Krzysztof Michalczak.

   Cele i zadania, jakie zarząd ULKS "Agro-Natura" postawił przed zawodnikami (opublikowane w Gazecie Nałęczowskiej w lipcu b.r.) zostały zrealizowane.
   Zarząd klubu i działacze brali udział w ubiegłorocznym Biegu Sylwestrowym, oraz w majowych biegach ulicznych, które po roku nieobecności w naszym mieście powróciły na nowo.
   Przed klubem Nowy Rok i po raz kolejny wyzwanie - Bieg Sylwestrowy "Nałęczów -Sao Paulo". Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w biegu, a... sponsorów do pomocy w organizacji.
   ULKS "Agro-Natura" w Nałeczowie składa jednocześnie wszystkim sportowcom, trenerom, nauczycielom wych-fiz., dyrektorom szkół w Nałęczowie życzenia Zdrowych i Pogodnych Świąt oraz pomyślności w Nowym 2002 roku.

Bohdan Saba

(0 głosów)