Napisał 
18
Maj
2002

Wybory Miss Polonia w Nałęczowie

14 kwietnia 2002 odbyły się w Nałęczowie, po raz pierwszy, wybory Miss Polonia. Zwyciężyły: Renata Grela, która zdobyła tytuł Miss Nałęczowa i Kinga Lewandowska - Miss Nastolatek.
Wybory odbyły się w Nałęczowskim Ośrodku Kultury 14. kwietnia o 16- tej. Dziewczyny pokazały się w sukniach wieczorowych, dżinsach i w skórach. Na scenie można też było zobaczyć pokaz kulturystyczny w wykonaniu Konrada Gaca - człowieka, którego wielkość mięśni została zanotowana w Księdze Rekordów Guinnessa. Wystąpił też zespół pod kierownictwem Emilii Marczak i dzieci z zespołu tańca przy Domu Kultury. Impreza cieszyła się frekwencją chyba jeszcze nigdy w Domu Kultury nie notowaną.
   Nikt nie miał prawa się nudzić także przed domem kultury: odbyła się tu parada motocykli, a także koncert muzyki bluesowej.
   Wybory Miss zorganizowała Agencja Promocji i Reklamy Art Models z Lublina, licencjonowany przedstawiciel Biura Miss Polonia w naszym regionie.
   Konkurs Miss Polonia to najstarszy, bo jeszcze przedwojenny konkurs piękności w Polsce. Odbywa się, z przeorami, od 70 lat, ostatnio była 25 edycja. Mamy licencję na dwa najważniejsze światowe konkursu; Miss World i Miss Uniwersum - mówi właściciel "Art Models" Zbigniew Pakuła. - Przeprowadzamy lokalne eliminacje dla konkursu Miss Polonia. Laureatki tych regionalnych imprez przyjadą na tzw. półfinał 3. maja w Kurowie. Niestety z Nałęczowa wiele dziewczyn powyżej 18 roku wyjeżdża na studia czy do pracy. Nam zależy, żeby przynajmniej jedna dziewczyna dorosła i jedna nastolatka były na finałach.
   Zanim jednak doszło do wyborów miss, najpierw, 11 marca w Liceum Plastycznym w Nałęczowie odbyły się wstępne eliminacje, a potem dziewczyny musiały pomęczyć się na próbie.
   Gazeta Nałęczowska miała okazję obejrzeć przygotowania dziewczyn do niedzielnych występów.
   Na próbie choreografii, dziewczyny (miss i miss nastolatek) uczą się tańczyć, poruszać po scenie. - mówi Lukasz Kubisiak, organizator wyborów na terenie Nałęczowa - W sumie, w obu kategoriach wiekowych, zgłosiło się 24 dziewczyny, ale nie wszystkie potem przyszły trema robi swoje."
   Imprezę sponsorowali: Laboratorium "Kolastyna" (ufundowało nagrody) "rozgadana", Centrum Motocyklowe "Sokół", Artystyczne Studio Form Użytkowych "Gryf" - Łukasz Kubisiak, producent odzieży skórzanej "Tabor" i Dżinsy Corda.
   Za rok spotkamy się znowu zapowiada Lukasz Kubisiak. -Nałęczów został wciągnięty na listę miast biorących udział w konkursie Miss Polonia. Korony Miss będą przekazywane następczyniom.
   Wszystko wskazuje na to że jeszcze wcześniej, bo już w wakacje, odbędą się w Nałęczowie wybory Miss Lata.
  • 24_miss1Kinga Lewandowska - Miss Nastolatek
  • 24_miss224_miss2
  • 24_miss324_miss3
  • 24_miss424_miss4
  • 24_miss5Renata Grela - Miss Nałęczowa

(0 głosów)