Napisane przez  BW
18
Sie
2007

Kulturalne kadry

Miłośnicy kunsztu muzycznego profesora Krzysztofa Pendereckiego mieli nie lada gratkę, 14 czerwca mogli spotkać się osobiście z wybitnym kompozytorem i muzykiem w Pałacu Małachowskich. Zebrani w wypełnionej po brzegi sali balowej obejrzeli i wysłuchali fragmenty zarejestrowanych koncertów, o których barwnie opowiadał sam ich twórca. Mistrz Penderecki odpowiadając na pytania z Sali, opowiadał o swoich utworach, pracy, niezapomnianym koncercie w stoczni gdańskiej oraz o swoim arboretum w Lusławicach, gdyż jego wielką pasją jest kolekcjonowanie drzew.

Profesor K. Penderecki był gościem honorowym spotkania zorganizowanego w ramach trwających od 12 - 15 czerwca warsztatach muzycznych "Spotkania Mistrza XX wieku z młodymi artystami XXI wieku". Były to warsztaty dla uczniów szkół muzycznych i studentów Akademii Muzycznych, prowadzone przez światowej sławy skrzypka maestro Grigorija Żylisina. Zagrał on dla publiczności nałęczowskiej 12 lipca. Natomiast uczestnicy warsztatów pokazali swoje umiejętności podczas piątkowego koncertu galowego. Po koncercie młodzi muzycy otrzymali certyfikaty i gratulacje z rąk maestra G. Żylisina.
Organizatorami tego wydarzenia kulturalnego było Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego oraz Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów.

(BW)
(0 głosów)