Napisane przez  BW
18
Sie
2007

Słowiki - wyśpiewane

W tegorocznej 11. edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Nałęczowski Słowik" organizowanego przez WDK w Lublinie oraz NOK, zaśpiewało 30 solistów i siedem zespołów wokalnych z całego województwa lubelskiego.

Podczas dwudniowych przesłuchań (28-29.VI.) jurorzy: prof.Zofia Bernatowicz, ks. dr Jarosław Kisieliński i mgr Zbigniew Ryss wyłonili laureatów. Zdobywcy statuetek nałęczowskiego słowika zaśpiewali w koncercie laureatów (30.06.) w sali balowej.

Wśród najmłodszych wykonawców (6-10 lat) przyznano tylko srebrnego słowika - rewelacyjnej Klaudii Bender z Tomaszowa Lubelskiego. Wyróżniono Agatę Wysokińską z MOK w Białej Podlaskiej. Złotego "Nałęczowskiego Słowika" wyśpiewała Beata Chramik z Radzynia Podlaskiego. Bartłomiej Kawałek z GOK w Piotrowicach otrzymał Srebrnego nałęczowskiego słowika oraz nagrodę specjalną od gospodarzy festiwalu NOK - gitarę klasyczną za "chmury w kształcie gitary".

Najwięcej słowików przyznano solistom w najstarszej grupie wiekowej 14-16 lat:
Złotego Nałęczowskiego Słowika - Paulinie Tarasiuk z Gimnazjum w Parczewie i Aleksandrze Cmoluch z CK w Annopolu. Natomiast Srebrnego Nałęczowskiego Słowika przyznano Dorocie Krzemińskiej z Publicznego Gimnazjum w Sworach i Paulinie Majewskiej z MDK w Lubartowie.Brązowego Nałęczowskiego Słowika otrzymali: Przemysław Przystup z ZS w Puchaczowie i Monika Rapa z MDK w Biłgoraju. Jury wyróżniło w tej kategorii Amandę Lepusińską z GOK w Dubience.

Bezkonkurencyjne w kategorii zespołów wokalnych okazało się Trio AWA z Publicznego Gimnazjum w Parczewie. Dziewczyny pochodzą z kuźni talentów instruktora Ireneusza Parafiniuka, podobnie jak Paulina Tarasiuk i Agata Wysokińska.

Może za jakiś czas laureaci nałęczowskich słowików zabłysnął na ogólnopolskiej scenie muzycznej. Wiadomo, że prawdziwe talenty wokalne śpiewają co roku w Nałęczowie.

BW
(0 głosów)