Napisane przez  red
17
Gru
2001

Z Domu Kultury

Pomóż dzieciom przetrwać zimę


   9 grudnia w Nałęczowskim Ośrodku Kultury odbyła się zbiórka rzeczy dla potrzebujących dzieci w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Akcję przeprowadzono we współpracy z nałęczowskim Gimnazjum - przez kilka godzin pomagało przy zbieraniu darów około 20 dziewcząt z nauczycielką Dorotą Strzyżyńską.
   Zebraliśmy sporo ubrań, artykułów spożywczych - mówi Leszek Madejski, szef sztabu akcji w Nałęczowskim Ośrodku Kultury (gdzie pracuje jako instruktor) - wszystkie rzeczy przekazaliśmy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nałęczowie, jako że to z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta i gminy zorganizowaliśmy tę akcję.
   Korzystając z łamów GN chcę podziękować wszystkim pomagającym, a w szczególności Marii Bukowskiej-Boryło i Andrzejowi Boryło, właścicielom firmy handlowej "Maria" za podarowanie bardzo dużej ilości ubrań dla dzieci. Podziękowania należą się też naszemu sąsiadowi, Zdzisławowi Kawce, który cały czas pomagał przy akcji, a na koniec zawiózł wszystkie dary do MOPS-u.
   Zbiórki w ramach akcji Pomóż dzieciom Przetrwać Zimę przeprowadzone zostały również w Zespole Szkół im Chmielewskiego i świetlicy przy Głębocznicy.

Nowa wystawa

   16 grudnia o godz. 11 została otwarta wystawa rysunku i malarstwa uczestników w zajęciach plastycznych w Nałęczowskim Ośrodku Kultury. Autorzy prac to dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Wystawę będzie można obejrzeć w sali zajęć plastycznych na pierwszym piętrze NOK.
(0 głosów)