Napisane przez  red
27
Paź
2004

Czytelnicy dzwonią... Czytelnicy piszą...

Czytelnicy dzwonią....
   Koło sklepu "Ludowiec" ciągle wystawiana jest na chodnik ławka, która utrudnia przejście. Pół biedy kiedy stoi z brzegu chodnika, ale często stoi na środku, a raz widziałem ja postawioną w poprzek. Pytałem panią która sprzedaje w "Ludowcu" co to za pomysł i dowiedziałem się, że to człowiek który ma obok zakład tapicerki mebli wystawia ławkę, żeby uniemożliwić przejazd samochodów (podobno jeżdżą po chodniku w tym miejscu). No, ale ławka utrudnia też przejście pieszym.


Czytelnicy piszą....
   Ul. Wiercieńskiego została niedawno wyasfaltowana, do połowy długości - tam gdzie jest największy ruch - położono piękny chodnik, i bardzo to ładnie - ale ja chciałbym zwrócić uwagę władz na ulice Pałuby. Samochody jadące w dół, do miasta, mimo znaku ograniczenia prędkości przyspieszają - i jest to bardzo niebezpieczne ponieważ nie ma w tym miejscu chodnika. A przecież jest miejsce - zaraz obok jezdni rosną chwasty i zarośla, można by je wyciąć i w tym miejscu położyć chodnik, nie musiałby być szeroki, wystarczyłoby, żeby miał choćby te dwie płytki szerokości.
   To nie są duże koszty, przecież chodnik można by ułożyć nawet ze starych, używanych płytek - gospodarka komunalna na pewno dysponuje takim materiałem. Również koszty robocizny nie były by duże - ja sam i niejeden z sąsiadów - na pewno byśmy pomogli.
   Wiem, że w tym miejscu są nieuregulowane sprawy własności gruntów, ale przecież właściciel na pewno by nie miał nic przeciwko temu, żeby zamiast chwastów był chodnik.
   Stan ulicy się poprawił ostatnimi laty - mamy oświetlenie, mamy asfalt - ale właśnie przez ten asfalt samochody jeżdżą szybciej. Często słychać pisk hamulców, nie raz widziałem dzieci uskakujące dosłownie spod zderzaka samochodu... Teraz, kiedy dzieci chodzą do szkoły, takie obrazki znów będą się powtarzać - i najwyższy czas, żeby coś z tym zrobić.
(0 głosów)