Napisane przez  red
21
Lis
2003

Dbaj o zdrowie w Nałęczowie

Po beztroskim opalaniu
   Konsekwencją korzystania z kąpieli słonecznych bywają liczniejsze zmarszczki, przebarwienia i bardziej sucha skóra. Celem pourlopowej pielęgnacji skóry powinno być przywrócenie wilgotności skórze oraz pozbycie się ewentualnych przebarwień, a przy tym zachowania jak najdłużej opalenizny. Należy zdać sobie sprawę z tego, że do pielęgnacji skóry nie wystarczy teraz sporadyczne użycie przypadkowej maseczki. Potrzebna jest głęboka pielęgnacja naprawcza zarówno w gabinecie jak i w domu.
Celem takiej pielęgnacji będzie oczyszczenie miejsc łuszczących się, wysuszonych oraz nawilżenie i natłuszczenie skóry. Preparaty nawilżające i natłuszczające wspomagają regenerację skóry i sprawiają, że szybciej staje się ona znowu gładka. Skorzystajmy więc z odprężających masaży z preparatami witaminowymi. Widoczny efekt przyniosą zabiegi z kolagenem, algami czy kwasem glikonowym. Dzięki swym właściwościom nawilżającym działają one na skórę niesłychanie odżywczo, przywracając jej jędrność i zdrowy wygląd.
   Zwróćmy również uwagę na skórę w okolicach oczu, na tzw. "kurze łapki", o które łatwo latem gdy mrużymy oczy w ochronie przed słońcem. Jest o nie niesłychanie łatwo, gdyż skóra wokół oczu jest 3-5 razy cieńsza niż gdzie indziej. Zastosujmy więc kompres pod oczy, by zwiększyć odporność włókien elastyny i kolagenu. Kompres wzbogacimy dodatkowo specjalnym masażem, który usuwa opuchliznę z powiek i działa odprężająco. Należy również prowadzić intensywną pielęgnację w domu. Na dzień trzeba używać kremu nawilżającego, na noc- odżywczego. Nie wolno również zapominać o kremie lub żelu pod oczy. Wszystkie zabiegi jakie zastosujemy teraz pomogą nam przygotować się na kolejną trudną dla cery porę roku - zimę.
(0 głosów)