Napisane przez  red
19
Lip
2002

Krótko

Prof. Zagórski w Międzynarodowej Radzie Okulistyki


   W maju prof. Zbigniew Zagórski, założyciel nałęczowskiego Ośrodka Chirurgii Oka został członkiem prestiżowej Międzynarodowej Rady Okulistyki. Profesor urodził się w 1942 roku w Warszawie, dyplom lekarza otrzymał w 1965 w lubelskiej AM, od lat związany jest z Klinika Okulistyki w Lublinie. Założony przez profesora Zagórskiego w 1998 w Nałęczowie Ośrodek Chirurgii Oka to pierwszą w regionie prywatną klinika.

PTTK promuje Nałęczów w Lublinie

   Podczas obchodów 50-lecia Koła Przewodników PTTK w Lublinie 28. czerwca z gratulacjami i darami wystąpili także reprezentanci Koła Nałęczów. W imieniu Nałęczowa występowali: M. Panek, S. Butryn, W. Wiącek i B. Pecio. Wśród okolicznościowych podarunków znalazły się albumy, przewodniki i inne wydawnictwa o Nałęczowie.

Kręcili w Nałęczowie

   "Myślałem, że coś ze mną nie tak, kiedy zobaczyłem maszerujących prosto na mnie sześciu esesmanów" - mówił jeden z naszych czytelników, z którym jednak wszystko było w porządku. Okazało się, że w Nałęczowie, głównie w Sanatorium nr 1 kręcono zdjęcie do kolejnego odcinka "Sensacji XX wieku" pt. "Najwierniejszy żołnierz Hitlera" - o feldmarszałku Rommlu i zamachu na Hitlera w 1944 roku. Moment uzbrajania bomby kręcono w Uzdrowisku, moment po wybuchu - przy zrujnowanym domu koło uzdrowiska, a willa Raj "zagrała" dom Rommla. Pozostali aktorzy byli z poza Nałęczowa.
(0 głosów)